Nové knihy za červen 2015

Před prázdninami nám nakladatelství nabídla jak pokračování rozjetých sérií – dvojku Resident Evil, třetí díl Psyů/měňavců, Hodderovu Výpravu do Měsíčních hor či třeba poslední Školu noci, tak úplné novinky – v Baronetu vsadili na seriálovou Krásku a zvíře, ve FantomPrintu přibalili k červencové Pevnosti Armagedon ve slevě, Alpress představil fantasy pro mládež Učedník.

 

Perry_ResidentEvil_CalibanCove

 

S. D. Perry: Caliban Cove (Resident Evil 2)
Věděli, že to ještě neskončilo… Po utrpení, kterým si prošli v genetické výzkumné laboratoři Umbrella Corporation, se zbývající členové STARS snaží varovat svět před spiknutím, které má za účel vytvořit děsivé biologické zbraně.
Konspirace ale ještě zdaleka neskončila, jak STARS zjistí, když jsou lidmi, kteří je vycvičili, prohlášeni za zločince. STARS jsou nuceni přejít do utajení, jsou ale odhodlaní bojovat s konspirací sami a najít a zastavit experimenty Umbrelly, ať už jsou kdekoli.
Polní medička a biochemička Rebecca Chambersová, jediný přeživší člen týmu Bravo, se připojí k nové úderné jednotce STARS poté, co se rozšíří zvěsti o dalším experimentu Umbrelly: pod skalními útesy Caliban Cove v Maine někdo buduje armádu nemrtvých. V děsivém majáku, v rozlehlém mořském jeskynním komplexu i v trupech potopených lodí musí STARS bojovat s dalšími nevyslovitelnými hrůzami a zabránit šílenci v tom, aby vypustil do světa biologickou hrozbu.
Možná k tomu ale STARS vůbec nedostanou příležitost, napadne je totiž agresivní virus měnící DNA, který vymyslela Umbrella k vytvoření živoucích zbraní…
Vydal: FANTOM Print; 2015
Překlad: Kateřina Niklová
Vazba: brožovaná
240 stran / 239 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Hodder_vyprava

 

Mark Hodder: Výprava do Měsíčních hor
Píše se rok 1863. Jenže je to jiný rok 1863, než jaký by měl být. Čas prudce změnil směr a lidé činí kroky, které povedou k ničivé světové válce. Ministerský předseda lord Palmerston věří, že zmocní-li se třech Očí nágy, dokáže události pozměnit a válce se vyhnout. Dva z drahokamů už má, potřebuje však, aby sir Richard Francis Burton získal ten třetí. Králův agent má tedy možnost vrátit se do Měsíčních hor a znovu se pokusit lokalizovat zdroj Nilu. V cestě mu ale stojí konkurenční expedice a hrozí konfrontace, která by mohla podnítit samotnou válku, jíž se Palmerston snaží předejít…
Burton, polapený spletitou pavučinou příčiny, následku a nevyhnutelnosti, si příliš neuvědomuje, že v sázce je mnohem více než by mohl vůbec tušit. Ke konečnému střetu dochází v Londýně, kde se Burton v roce 1840 musí postavit muži zodpovědnému za změnu času – Skákajícímu Jackovi!
Vydal: Triton; 2015
Překlad: Marek Drda
Vazba: brožovaná
432 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

McGuire_Armageddon

 

Seanan McGuire: Armagedon ve slevě
Rodina Priceových se již několik generací věnuje zkoumání monster z celého světa, aby je ochránila před lidmi – a zároveň lidi před nimi.
Seznamte se s Verity Priceovou. Od narození byla trénována jako kryptozooložka, ale raději než pletky s démony tančí tango. Momentálně tráví rok na Manhattanu a věnuje se profesionální kariéře ve společenských tancích. Zní to jednoduše, že? A také by to tak bylo, jenže… nezapomeňte na mluvící myši, matematičky se schopností telepatie, azbestové supermodelky a speciálně vycvičeného lovce monster, vyslaného dávným úhlavním nepřítelem rodiny Priceových – Úmluvou svatého Jiří.
Když se Priceovic dcera setká s hochem z Úmluvy, je téměř zaručeno, že dojde na vysoké podpatky, vysoké sázky a vzájemné střety. A aby to nebylo tak jednoduché, mizejí místní kryptidi, v kanalizaci se objevují podivní plazi a někdo šíří zvěsti o tom, že pod městem dřímá drak…
Vydal: Fantom Print; 2015
Překlad: Petra Kubašková
Vazba: brožovaná
240 stran / 239 Kč
Ukázka

 

Singh_Ledove-pohlazeni

 

Nalini Singh: Ledové pohlazení (Psyové/měňavci 3)
Judd Lauren býval jedním ze Šípů, členů elitního komanda podléhajícího Radě Psyů, v jejímž jménu byl nucen provádět strašlivé věci. Nyní je z něj přeběhlík a temné schopnosti mu získaly pověst neomylného vraha, chladného, nelítostného a beze špetky citu. Ale pak se v jeho životě objeví Brenna…
Brenna Shane Kincaidová byla před svým únosem nevinná. Únosce, sériový vrah, jí ale znásilnil mysl, a Brennina schopnost vnímat čiré zlo je nyní tak silná, že má strach, aby se nestala vražedkyní sama. Potom je nalezeno první tělo – oběť nebezpečného šílenství, které Brenna dobře zná.
Judd je pro ni jedinou nadějí, ale její živočišná podstata se vzpírá nelidské bezcitnosti v jeho nitru – přesto mezi nimi vzplane vášeň. Jejich vzájemná touha je šokující, nefalšovaná a ohrožuje nejen srdce jich obou, ale mohla by je oba stát i život…
Vydal: Fantom Print; 2015
Překlad: Alžběta Lexová
Vazba: brožovaná
Obálka: Chris McGrath
272 stran / 269 Kč
Ukázka

 

Matharu_Ucednik

 

 

Taran Matharu: Učedník
Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…
Už jste přečetli Harryho Pottera a Pána prstenů, a lačníte po dalším vzrušujícím příběhu? Učedník je tady pro vás, pohtil miliony čtenářů, pohltí i Vás!
Vydal: Alpress; 2015
Překlad: Jan Mrlík
Vazba: vázaná
316 stran / 269 Kč
Ukázka

 

 

Cast_Skola-noci12-Vykoupena

 

Kristin Cast, P.C. Cast: Vykoupená (Škola noci 12)
Oblíbená fantasy série Škola noci míří do finále!
Neferet konečně dosáhla svého a jako nesmrtelná bohyně Temnoty se chce ujmout vlády nad Tulsou a poté nad celou pozemskou říší. Boj proti ní se zdá marný. Jedinou nadějí je Zoey a její vidoucí kámen, který jí propůjčuje moc nad starou magií. Jenomže to by Zoey musela nejprve přijít na to, jak s kamenem správně zacházet – když ho naposledy použila, ublížila svým přátelům a několik nevinných lidí to stálo život. Čas se ale krátí, a dokonce ani sami nesmrtelní nedokážou Neferet vzdorovat. Zachrání Zoey svět?
Vydal: Knižní klub; 2015
Překlad: Jana Kunová
Vazba: pevná
360 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Holder_Kraska_zvire

 

 

Nancy Holder: Kráska a zvíře – Pomsta
Jako mladistvé zachránil Catherine Chandlerové život tajemný cizinec, který má schopnost se proměnit ve zvířecího tvora. O devět let později, již jako policejní detektiv, Catherine odhalí jeho identitu.
Vincent ji přitahuje a postupem času se spolu sblíží, ale Catherine ví, že jejich vztah musí přede všemi tajit, protože je pro oba nebezpečný.
Během záhadného výpadku proudu v New Yorku dojde k únosu Angela DeMarca, syna jedné z nejmocnějších místních rodin. Catherine začne na případu pracovat se svou partnerkou, Tess Vargasovou, a vzápětí se doslechnou o další hledané osobě – otec Cat zmizel ze své vězeňské cely na Rikers Islandu.
Vincent se ze všech sil snaží Cat pomoci, ale jak napětí narůstá, pár uvízne v pasti, z níž vede jediná cesta ven. Oba se musí postavit minulosti a prokázat sílu své lásky.
Vydal: Baronet; 2015
Překlad: Ondřej Marek
Vazba: pevná
312 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Surinova_Deniku-ohnive_demonky

 

 

Monika Šurinová: Z deníku ohnivé démonky
Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou.
Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky.
Vydal: CPress; 2015
Vazba: brožovaná
Obálka: Petr Heteša
182 stran / 189 Kč

 

 

Audio_Sapkowski_Bourkova-sezona

 

 

Andrzej Sapkowski: Zaklínač – Bouřková sezóna (audiokniha)
Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji…
Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.
Vydal: Tympanum; 2015
Čte: Martin Finger
Délka: 13 hodin, 7 minut
Cena: 299 Kč
Koupit audioknihu