CRWECON 2014

Sraz přátel komiksu se již po deváté uskuteční 7. 6. 2014 v klubu Cross v Praze. Program začíná v devět ráno a můžete se těšit na přednášky, křty novinek, komiksovou burzu, mangu a anime, redakci Crwe, vyhlášení sedmého ročníku ceny Fabula Rasa… a spoustu dalších věcí!

Vstup zdarma.

Program probíhá ve třech liniích:

Velký sál
9:55    Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a možná vám i potřesou pravicí!

10:00    Spidey
Dějiny oblíbeného šplhouna se vezme do parády Ondra Král. Seznámí vás s těmi nejzásadnějším věcmi pavoukova života… i vzpomene na momenty, na které by sám Spider-Man radši zapomněl.

11:00    Top 10 US komiksů za rok 2013
Kamil MdS Bernášek bude opět předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.

12:30    Aleš Kot jaké je to psát pro Marvel, DC a Image?
Aleš Kot je komiksový fanda, kterému se povedlo neuvěřitelné – prosadil se v Americe jako scenárista. A teď je tady zpátky a bude vyprávět o své cestě a práci na komiksech.

14:00    50 let X-Menů
Changer the Elder vám shrne, co se stalo během padesáti let u nejslavnějšího mutantského týmu světa!

15:00    Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.

16:00    Co číst, když venku leje a Kamilova TOPka Vám nestačila…
Crwecon je především o výběru. Výběru programu, preferencích comicsových, sexuálních a v případě osvěžení i nápojových. Pokud si chcete rozšířit své obzory a podívat se i na jinou topku, než tu Kamilovu, Matěj Port Kondáš vás subjektivně provede tím, co ho v poslední době zaujalo.

17:00    Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.

17:30    Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

Malý sál
9:00    Guardians Of the Galaxy
Každý správný vesmír musí mít svoje hrdiny a antihrdiny. Svoje pangalaktické psychopaty, vesmírné rasy a samozřejmě skupinku vyvrhelů, která se snaží v marvelovském chaotickém vesmíru nastolit alespoň decentní hladinku řádu. Matěj Port Kondáš vás provede světem Guardians of The Galaxy Dana Abbnetta a Briana Michaela Bendise. Ve vesmíru, který má to nejdůležitější – mývala s bazukou.

10:00    Profikomiks!
Michael Petrus představí svůj komiks a velký kikckstarterový projekt!

Myty111:00    Mýty a Bill Willingham
Rozhodně žili šťastně až do smrti. Protože odmítali platit daně. Nejslavnější dílo Billa Willinghama o skupince pohádkových postav, které byly nuceny vyhledat exil v našem světě. Proč jsou Fables tak návyková záležitost a jak souvisí boom seriálu Once Upon a Time s Fables? Matěj Port Kondáš bude mluvit i o ostatních Willinghamových projektech, hlavně Shadowpactu. Protože ve světě DC Comics má každý superhrdina svou cenu. I když je to mluvící šimpanz, modrý démon nebo hodně švihnutá kouzelnice.

12:00    Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník

13:00    Jason Aaron
Kdo je to? Tvůrce Skalpů se během několika let stal jedním z nejúspěšnějších komiksových scenáristů, který rozjíždí ty největší projekty. Nějaké tajnosti o dalším slavném komiksovém plešounovi prozradí Ondra Král.

14:00    Aleš Kot – panel a autogramiáda!
Náš (tak trochu) zahraniční host bude rozmlouvat s komiksovými čtenáři, představovat a případně i podepisovat své tituly!

15:00    Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství BB art, Crew a možná i další. Možná se dozvíte nějaké tajné informace, dlouhodobé plány a veselé (a depresivní) historky z prodeje komiksů.

16:00    Počítačové hry v komiksu
Počítačové hry jedou a tak není divu, že se množí i jejich komiksové adaptace. Halo, Warcraft, Mass Effect, Lara Croft… co z toho stojí za přečtení? Přijďte a možná se to od Changer the Elder dozvíte.

Manga a anime
10:00    České stopy v anime
Jak věrně zachycují autoři české prostředí? Vzniká anime podle českých předloh? Vystupují v anime známé české osobnosti? Co je podle Japonců pro Česko typické? S Adamem „Christofem“ Rambouskem nahlédneme do míst, kde se prolíná český a japonský svět.

11:00    Anime tvorba inspirovaná Západem
Sledovali jste Batmana? Zaujal vás Iron man? Hráli jste hru, která vám vzala dech? Co kdyby vám Lenka „Kalisto“ Pazdírková, že tyto záliby lze propojit s vaším nadšením pro anime? Přednáška se bude věnovat adaptacím sérií které pocházejí z amerického kontinentu, ale byly předělány do formátu Japonsku bližší.

12:00    Mangafanův rok
Od posledního Crweconu utekl rok. Během něj se toho na japonské kreslené scéně událo docela dost, takže si nejdůležitější a nejzajímavější věci připomeneme. Chcete být v obraze nebo jen dělat ramena na neznalé otaku? Honza „hintzu“ Horgoš vám dá možnost.

13:00    Nové mangy od Crwe!
Nakladatelství představí své dvě zbrusu nové velké mangy, prozradí, na komiksy jakého vydavatelství se můžete těšit, co je na obzoru… a jako obvykle z vás budou tahat rozumy, co byste chtěli dal. Pokud chcete ovlivnit vydávání mangy – přijďte!

14:00    Křest Vějíře a autogramiáda autorů!
Křest zbrusu nového českého manga sborníku Vějíř. Můžete si nechat výtisk podepsat hostujícími autory… a případně si od nich rovnou nechat navrhnout tetování. Z hostů zatím přislíbil účast:

15:00    Made in Japan
Novou knihu o japonské popkultuře představí a pokřtí Antonín Tesař… a bude povídat o manze, anime, o těžkém životě jejich tvůrců a jiných zajímavostech!

16:00    Seriálové okénko

Více informací naleznete na webu crwecon.cz