Festival fantazie 2013 – vybíráme z programu

Na letošní Festival fantazie je připraveno okolo 1350 pořadů, vedle toho několik desítek filmů, ale také setkání se zahraničními hosty (Tony Amendola, David Nykl, M. A. Stackpole ad.) a českými autory, koncerty, divadlo, soutěže o ceny i LEGO výstava. Pokud jste se stále ještě nerozhodli, zda se přijet do Chotěboře podívat, nebo se rozhodujete jen pro některé dny, možná vám pomůže následující výběr z pořadů.

FF2013_posterČas a umístění vychází z 2. verze programu ze 4. 6. 2013.

Pátek 28.6., 23:00h / Hala – Hala Malý sál
Nové seriály: Zombieland 1×01
SeriesCon Team + Zombieland
Představení a pilotní epizoda nového komediálně hororového seriálu navazujícího na stejnojmenný film.

Sobota 29.6.; 12:00h / KD Junior – KD Místnost 1
Lukjaněnko, hlídka není vrchol
Filip Koval „fejsik“
Sergej Lukjaněnko je autor, který se proslavil především díky své sáze o hlídkách. Většina z nás však příliš dobře ví, že jeho jiná tvorba je mnohem zajímavější. Podívejme se tedy na tohoto ruského autora, na jeho počátky a vypíchněme něco zajímavostí z jeho tvorby a života.

Sobota 29.6.; 19:00h / KD Junior – KD Přízemní sál
Velká čarodějná filmová soutěž
Milan Klíma „movie“
Soutěž s filmovými ukázkami ze všech osmi! filmů o Harrym Potterovi. Přijďte změřit síly ve znalosti filmů i knih. Přijďte se bavit výmluvnými odpovědi potterovských poradců. Přijďte znovu prožít dobrodružství s chlapcem, který přežil(asi stokrát:))

Sobota 29.6.; 23:00h / Sokolovna – Sok. Místnost 33
Noční můra z Evergreen Terrace
SimpsCon Team „SimpsCon tým“
02×03-Zvlášť strašidelní Simpsonovi(Dům zlých snů, Hrůzná hostina, Havran), 12×01-Speciální čarodějnický díl XI(Tátův duch, Z pohádky do pohádky, Noc delfínů), 17×04-Speciální čarodějnický díl XVI(Bartrobot, Přežijí jen ti nejtlustější, Kostým jako ulitý).

Sobota 29.6.,23:00h / KD Junior – KD Zrcadlový sál
Game of Thrones Parody
Jan Urban „kpt. Jack“ + Eylonwai
Pustíme vám několik dílů zevrubně pojaté parodie na seriál Hra o trůny, který rozhodně stojí za zviditelnění. Ať už jste fanoušci knižní série nebo HBO díla, zábava je zaručena. Pouštět se bude bez titulků v rozeznatelné angličtině.

Neděle 30.6.; 13.00
JFK a jeho svět
Roman Kresta „Randalf“
John Francis Kovář a jeho svět opět pokročil ve vývoji. Po krátké rekapitulaci událostí starších následuje analýza činnosti za uplynulý rok. V závěru snad dojde i na briefing k dalším misím.

Neděle 30.6.; 23.00, Hala Velký sál
Music Club FF s herci
Patrik Helta „P.J.Trewor“ + David Nykl, Tony Amendola, …
Diskotéka s tou nejlepší hudbou od počátku 80. let až po současnost, skvělá zábava až do ranních hodin a pro pár pařmenů a pár pařmenek navíc svítící náramky. Večerem vás bude provázet DJ Trewor. Párty se zúčastní herci.

Pondělí; 10:00h;  KD Junior – KD Místnost 2
Kde kdo straší v Praze.
Hana Vittková „Hana an“
Praha je město sta věží, město přehlídky všech architektonických slohů, město různých pokladů a umění. Je to ale také město strašidel. Přímo ráj strašidel. A že je jich opravdu spousta, na spoustě zajímavých míst, ke kterým se váže řada pověstí, se pokusím vám ukázat. Přijďte se bát a bavit.

Pondělí; 11.00 KD Junior – KD Místnost 2
Česká fantasy známá
Jana Syrovátková „Jixipen“
Jaké máme nejznámější autory české fantasy? Co si o tom myslíte? Kdo je ten nej autor podle vás? Představím vám díla výběru z autorů s důrazem na ty, které můžete potkat na Festivalu Fantazie.

Pondělí; 20.00; KD Junior – KD Místnost 2
Svět Zaklínače
Dalibor Pátek „BOBO“
Ponořte se s námi do ponurého, děsivého a krutého, ale i překrásného fantasy světa Zaklínače. Zajímavosti, aktuální dění, drby a malý bonus. Krátké info o Sapkowskiho „nezaklínačských“ knihách. A jako pokaždé překvapení.

Úterý; 9.00; KD Junior – KD Místnost 2
Velká Británie očima geeka
Jan Nohovec „Arvinej“
Podle kterého pralesa napsal Tolkien Fangorn a Lórien? Který hrad uvidíte na plakátu Hobita? Kde se natáčel Harry Potter? Kudy prošli Keltové, Římané a možná i král Artuš? Jak to vypadá v Cornwallu? A především – jak to dopadá, když český geek odjede na studijní pobyt do Velké Británie?

Úterý, 13:00h / Sokolovna – Sok. Malý sál
World of Warcraft knihy
Zuzana Komprdová „Bellatrix“ + Tomáš Kratochvíl
Knih z World of Warcraft univerza vyšlo již nepočítaně a názory na ně jsou často velmi smíšené. Pojďme si je krátce popsat, rozebrat a srovnat je s oficiálně platným WoW lore. Jaké nesrovnalosti způsobily mezi čtenáři největší rozpačitost a kteří spisovatelé si v podstatě vytvořili lore vlastní?

Butcher_Masky_smrtiÚterý; 14.00
Film noir aneb sexy staroušci
Veronika Loudová
Přednáška se bude nést v duchu žánru noir – v tajemném, pesimistickém prostředí, prostoupeném zoufalstvím, melancholií a drsnými, cynickými detektivy tzv. hardboiled school.Přijďte se podívat na drsné chlapíky, kterým ani po sedmdesáti letech neubylo šarmu a jízlivých hlášek.

Úterý; 19.00
TOP 10 sexy detektivů
Karolína Jelínková
Drsná povaha, zbraň, uniforma – nejen to činí detektivy na filmovém plátně neuvěřitelně sexy a krimi film se stává opravdu pastvou pro oko. Sestavili jsme žebříček nejvíc sexy kriminalistů. Tak co, dámy, shodneme se? Opomněli jsme některého Vašeho favorita? Pojďte nám jej připomenout na přednášku.

Úterý; 20.00; Kino – Kino Hlavní sál
CoFFplay – Soutěž kostýmů
Festival fantazie „FF“
FF Cosplay v 2014, letos CoFFplay. Účast: libovolné kostýmy kromě vítězných z předchozích FF. Soutěžící sbírají samolepky od účastníků. Odevzdání hlasovacích kartiček 2.7. v 14h. V rámci CoFFplay večera vyhlášení vítězů, volba a udělení cen poroty přítomným soutěžícím. Více v Extra programu FF webu.

Úterý; 22:00h / Sokolovna – Sok. Malý sál
Kvíz WoW a Warcraft III
Martin Švejda
Myslíte si, že víte vše o Warcraftu? Pojd´te si ověřit své znalosti z oblíbené hry. Jen opravdoví fandové a znalci vyhrávají!

Středa; 20.00
Indický horor
Zuzana Vavrečková „Wynn“
Spíše než označení filmového žánru to vypadá na úryvek z blogu vyděšeného cestovatele v prvních hodinách po příletu do Delhi. Indické horory ale existují… Některé jsou úspěšné, některé ne, ale pojďme se na jejich historii podívat.

Středa; 22.00
Fantasy a history riskuj
Jana Syrovátková „Jixipen“
Nová témata, nové otázky, zvláštní platidlo, díky kterému vyhrává opravdu každý.

Čtvrtek 13.00
Nej záporňáci a jejich úchylky
Veronika Loudová
Detektivní žánr je na nich založený. Hrají skoro hlavní roli, či se ji snaží získat. A přesto vždy prohrávají. Záporňáci. Čeká nás Hannibal, Dexter (i v animované verzi), John Doa (Sedm), Joe Carroll (Following), ale také Gru z Já, padouch či Megamysl.

percy_jackson_sea_of_monstersČtvrtek; 13.00
Percy Jackson a jeho svět
Olga Rybářová „werenys“
Percy Jackson – chlapec – polobůh – hrdina. Fenomén v Americe, u nás velká neznámá. Proč? Poškodil knize reputaci film? Dozvíte se více nejen o tom, ale i o řeckých bozích. Svět Percyho Jacksona se rozrůstá a příběh dostává spád. Plus Kroniky Cartera Kanea.

Pátek 5.7.; 11.00
Teen Wolf – úvod do seriálu + Pilot
Šárka Hamáčková „elirwen“
Skupina teenagerů v různých stadiích nadrženosti a/nebo vlkodlakovitosti, dospělí vlkodlaci s temnou minulostí, lovci a nic netušící obyvatelé Beacon Hills, kde největší událostí je finále středoškolské lakrosové ligy. Věřte mi, není to tak špatné, jak to zní.

Pátek; 19:00h / Sokolovna – Sok. Místnost 32
Japonský svět monster a superhrdinů
Filip Koval „fejsik“ + Nord, Ertai
Tokusatsu – hrané filmy a seriály plné speciálních efektů jsou jedním z nejpopulárnějších japonských žánrů. Již více jak padesát let lákají mladé i staré do kin takové pecky, jako je Godzilla, Kamen Rider, Super Sentai nebo Ultramen. S námi propadnete toku i vy!

Sobota 6.7.; 12.00
Domluvíme se s mimozemšťany?
Edita Dufková
Až k nám emzáci konečně přiletí, jakým jazykem s nimi budeme mluvit? Čeština to asi nebude… Dokážeme se ale vůbec shodnout na nějakém jazyce, na jednotných pojmech, na samotném procesu komunikace? Nebo narazíme na bariéru nepochopení, na nemožnost si porozumět a sdělit si něco víc, než že 1+1=2?

Sobota 6.7.; 15.00; KD Junior – KD Zrcadlový sál
Komiksy česky 1. pololetí 2013
Vojtěch Rabyniuk „Galupus“
Konečně se dospělo k tomu, že zahraniční komiksy vychází česky naprosto běžně. Možná i víc než ěbžně a tak běžný čtenář nestíhá kupovat. Co vyšlo v prvním pololetí 2013? Co je nejlepší a co naopak za útratu úplně nestojí?

Sobota 6.7.; 17.00
Once Upon a Time
Klára Hanušová „darkwitch“
Co se stane, když pohádkové postavy zapomenou na svou pohádkovou minulost? Pojďme se podívat, jak si vedou mimo pohádkovou říši.

Sobota 6.7.; 20.00; Kino – Kino Hlavní sál
VEČER FANTAZIE
Festival fantazie „FF“
Nově pojatý slavnostní a zábavný závěrečný večer FF s tanečními, hudebními a dalšími vystoupeními. Vyhlášení výsledků cen Aeronautilus, křty knih. Uvádí Draky, Invi, VP, Jaroslav Mostecký. Po Večeru fantazie následuje Velká tombola s hlavní cenou – kamera BenQ a dárková taška plná her, knih apod.

Sobota 6.7.; 23:00h / KD Junior – KD Zrcadlový sál
Chtíč, největší z hříchů
Scarlett Rauschgoldová „Darth Zira“
Jestli se v něčem naprostá většina náboženství shoduje, tak v tendencích svým ovečkám regulovat sexuální život. Jak se v prostoru a čase měnily a mění pohledy na to, co se v posteli může a co nikoli? Pozn.: Ať každý zváží, zda na tuto přednášku vezme osobu mladší 15 let, za kterou je zodpovědný.

?? (v rámci AvalConu)
Hrdina musí trpět
Karolina Francová „Karolina“ + Vilma Kadlečková
Co nejhoršího se dá literární postavě provést a proč se do toho pouštět? Dvě autorky vyprávějí o svých i cizích krutých činech a plánují další zvěrstva. Kdo netrápí postavu, trápí čtenáře. Podnětné sadistické návrhy z řad publika vítány!

?? (v rámci AvalConu)
Fantasy a sci-fi knižní soutěž
Jan Nohovec „Arvinej“
Také jste si vždycky přáli nějak zúročit vědomosti z těch desítek a stovek fantasy a sci-fi knih, které jste načetli? Tahle soutěž je přímo pro vás. No a výhra je jasná: můžete získat zase další knihy :-)

Přehled promítaných filmů v kině.
Přihlášené pořady na FF s anotacemi
Rozmístění programu v čase a prostoru

Mohlo by vás zajímat:
Reportáž z FF 2011
Reportáž z PragoFFestu 2013