MORTAL INSTRUMENTS: Město z kostí

Všechno, co jste slyšeli o nestvůrách, démonech a nočních běsech, legendy, které se šeptají u letních ohňů… všechny ty historky jsou pravdivé.
Výpravná a dynamická fantasy se odehrává v prostředí současného New Yorku a vznikla na motivy slavné knižní série Nástroje smrti.

Clary žije obyčejný život patnáctileté holky, než odhalí jedno děsivé tajemství. Že v našem světě se skrývá ještě jeden. Svět plný démonů a lovců stínů, napůl andělů a napůl lidí, kteří vedou odvěkou a nelítostnou válku se zlem a před démony nás chrání. Ještě hrozivější tajemství je, že ona sama je potomkem vyvolených strážců. Její život se změní. Tohle už není jen dobrodružství, tohle je osud.

cityofbonesSvětový knižní bestseller Cassandry Clare, podle níž film vznikl, vyšel i u nás pod názvem Nástroje smrti.

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne, a slyšet to, co ostatní ne. Hned nato po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho.

Potkává bojovníky – Lovce stínů – napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu,  sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Fantasy Mortal Instruments: Město z kostí se odehrává v současném New Yorku a má výrazný styl, kdy hlavní hrdinové nepřipomínají středověké bojovníky, ale spíše mladé rockové hvězdy. Hlavní tváře filmu se stávají idoly teenagerů a na plátně nejsou žádnými nováčky. Lily Collins hrála Sněhurku v neobvyklé adaptaci s Julií Roberts, Jamieho Campbella Bowera známe z Twilight ságy a Harryho Pottera: Relikvie smrti, Lenu Headey z Hry o trůny,  a Jonathan Rhys Meyers patří díky Tudorovcům nebo Mission Impossible: III  mezi zavedené hvězdy.

Mortal Instruments: City of Bones
Režie: Herald Zwart
Scénář: Cassandra Clare, Jessica Postigo
Hrají: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Robert Sheehan, Kevin Zegers, Jemima West, Aidan Turner…
Premiéra v ČR: 12. 9. 2013

Zdroj: bontonfilm.cz

Mortal_Instruments_foto