Časopis Pevnost 5/2024 (PR)

Šílený Max složil zbraně, ale jeho postapokalyptický svět nezmizel, a tak se vrátíme do jeho minulosti, do časů mladé Furiosy. Tím ale teprve začíná velká fantastická výprava s květnovou Pevností.

Bez Toma Hardyho, zato s Anyou Taylor-Joyovou a s Chrisem Hemsworthem. Šílený kolotoč z temné budoucnosti George Millera pokračuje další kapitolou, která studuje mládí neohrožené válečnice jménem FURIOSA. S potěšením můžeme garantovat, že to bude jízda.

V seriálech se pak ještě vrátíme k FALLOUTU, a komu se nelíbil, je nudle cezená přes kanál.

Rozhodně ale nemůžeme vynechat ani blížící se návrat do KRÁLOVSTVÍ PLANETA OPIC, jehož lesy kromě primátů pobíhá také Freya „Ciri“ Allanová.

A rovnou to stočíme do literatury za naší oblíbenou zelenavou orkyní Viv, protože po Legendách a latéčkách vychází cozy fantasy KNIKUPECTVÍ & KOSTNÍ PRACH.

Stejně tak se ale představuje i MURTAGH od Christophera Paoliniho a povídkové TROSKY ZEMĚ od editora Ondřeje Jireše. A v knižní podobě konečně vychází také MLADÁ DÁMA, kterou jste nedávno mohli vidět s Jedenáctkou na Netflixu.

Marii Domskou si pak pamatujete mimo jiné i z LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a proto byste měli určitě vidět, že jí právě vyšla parádní space opera NEJASNÉ HRANICE. Zároveň je na stole SMEČKA Jiřího Sivoka či UPÍR Z PARTAJE Andrzeje Pilipiuka.

Povídkami přispěli právě Marie Domská a Lucie Hřebečská.

Připomeneme blížící se ANIFILM.

V kreslené sekci uvedeme do společnosti SMRTONOŠE, BLUE LOCK a ŽELVY NINJA: POSLEDNÍHO RÓNINA. Nechybí náš komiks SUPER SPELLSHORT SÁGA.

Ve videohrách to u nás tentokrát vyhrál TEKKEN VIII a v deskovkách historické EL GRANDE.

V historické sekci se nebude upejpat HŘÍŠNÁ ZLATOVLÁDKA BARBORA CEJLSKÁ.

Ještě jednou vzpomeneme na COMIC-NOC PRAGUE 2024 spolu s pozvánkou na Společenstvo Pevnosti na SVĚTĚ KNIHY.

A to zdaleka není vše. Takže šup pro nové vydání, je do poslední stránky fantastické. Tak si ho hezky užijte 😊

Příloha Pevnosti:
Chip Zdarsky – Spectacular Spider-Man 1

Jako zamlada. V týhle ulici to nějak žije…
Peter Parker toho má za léta spidermanování na hrbu víc než dost. V jednom komiksu zjistil, že si Gwen Stacyová pořídila děti s Green Goblinem, v jiném si nechal narůst dva bonusové páry rukou a v dalším uzavřel smlouvu s ďáblem. Čili byl zralý na pořádnou dovolenou. Ovšem to, že se v řadě Spectacular Spider-Man vrací do ulic starého známého New Yorku, ještě neznamená, že se mu nějaké dostane. Až bychom se nebáli říct, že to znamená pravý opak.

Ještě než stihne dopít kafe, už mu nad hlavou krouží důchodce Vulture. To však není jediné nebezpečí, s nímž se bude muset pavoučí hrdina v sousedství, kde najednou disponuje superschopnostmi každý druhý, vypořádat. Jsou tu totiž lidé vybavení technologií tak pokročilou, že jí neodolají ani vynálezy Tonyho Starka. Naštěstí má Spidey k ruce Ironheart, Human Torche a… svoji ségru? Nemluvě o tom, že do děje zasáhne i uřvaný novinář J. Jonah Jameson!

Kanadská scenáristická hvězda Chip Zdarsky v minulosti úspěšně přispěl do kánonu některých z největších komiksových hrdinů – Daredevila, Batmana, ehm, Kačera Howarda… – a Spider-Man mu sedne naprosto skvěle. Jasně, je trochu ukecanější, než si ho pamatujete, ale zase nešetří vtipy o důchodcích, což je jednoznačné plus. V kombinaci se stylovou kresbou Adama Kuberta tedy určitě. Ještě štěstí, že jsou venku rovnou čtyři knihy, protože po dočtení téhle se rozhodně budete chtít pustit do další.

Časopis Pevnost 5/2024
www.pevnost.cz