Bafni na něj! – malá knížečka pro malého človíčka

Postavit se vlastnímu strachu, ať už materializovanému v jakékoliv podobě, nebo čistě abstraktnímu, vyžaduje nemalé množství síly a osobní statečnosti. Čím dříve se tomu člověk naučí, tím pro něj lépe. A dosáhnout toho už v dětství je o to významnější.

Hororový spisovatel Honza Vojtíšek, jakožto autor nápadu, námětů a říkanek, v úzké spolupráci s nakladatelstvím Golden Dog a ilustrátorem Jiřím Dvorským vytvořili žánrovou jednohubku pro ty nejmenší čtenáře. Na šesti dvoustranách mohou rodiče se svými ratolestmi objevovat ve spojení krásných ilustrací a tematických říkanek a vždy ve třech otevíracích okýnkách bubáka či strašidlo a svorně na něj bafnout dříve, nežli oni bafnou na ně.

Barvami překypující krásné ilustrace Jiřího Dvorského nádherně vykreslují hororovou atmosféru, tolik líbivou očím nejmladších čtenářů, kteří se díky tomuto leporelu mohou i zdravě bát v ochranném náručí rodičů. Navíc mohou stejnou hru aplikovat i v běžných každodenních hrách, kupříkladu při bafání za roh, do koše na prádlo, čímž se mohou děti vyrovnávat s tím nejhorším ve svém životě, a to s vlastním strachem.

Vodník v rybníce, bubák pod postelí, hejkal v lese, hrabák ve sklepě, meluzína v povětří a strašidlo vykukující škvírou ze skříně se podělí o svá čtyřverší, která domalovávají atmosféru hledání daného běsu.

Rodiče, nebojte se a kupte toto leporelo svým nejmenším ratolestem. A vy dětičky, se nebojte a bafněte na ně!

Vydal: Golden Dog, 2023
Obálka a ilustrace: Jiří Dvorský
Grafická úprava: Michal Březina
Počet stran: 12
Vazba: leporelo
Cena: 249 Kč