Soutěž o knihu Mickey7 – vyhodnocení

Nakladatelství Triton nám věnovalo do soutěže knihu Mickey7, sci-fi román od Edwarda Ashtona. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Mickey7 je postradatelný člen lidské výpravy vyslané kolonizovat ledový svět Niflheim. Kdykoliv je nějaká mise příliš nebezpečná, pošlou Mickeyho. Když zemře, prostě se vyrobí nové tělo, do jehož paměti se nahraje většina Mickeyho starých vzpomínek. Po šesti zmrtvýchvstáních už Mickey7 dobře ví, jak to chodí… a taky chápe, proč bylo v době, kdy se rozhodl připojit k expedici, volné právě tohle jediné místo.

Když se během rutinní průzkumné mise ztratí, je považován za mrtvého. A než se stihne vrátit na základnu, už je ve službě Mickey8. Souběžná existence duplicitních lidských bytostí je zakázaná a jestli na to ostatní přijdou, oba je nechají zrecyklovat.

A tak musí Mickey7 existenci svého dvojníka před zbytkem kolonie tajit. Život na Niflheimu však není žádný med. Atmosféra je pro lidi nedýchatelná, jídla je málo, teraformace postupuje pomalu a velitel Marshall je z toho značně nervózní. Přežití nakonec záleží právě na Mickeym. Pokud ovšem neumře nadobro.

 

Soutěžní otázky:
1. Kdo knihu Mickey7 přeložil do češtiny?
2. Jak se jmenuje první díl románové trilogie Richarda Morgana s podobným tématem – přesunem lidských myslí do nových těl?
3. Jaký název bude mít film, který se podle románu Mickey7 natáčí?

 

Správné odpovědi:
1. Vladimír Nový
2. Půjčovna masa
3. Mickey17

 

Do soutěže přišlo celkem 17 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: A. Čapková z Pohořelic.

Blahopřejeme.