Pevnost 1/2022: Kolo času, Spider-man, Manu Bennett…

Společně s Kolem času, novým Spider-manem a Manu Bennettem vstupuje Pevnost do dvacátého roku své existence. Lednové číslo vašeho průvodce fantastickými světy je tu pro vás.

Robert Jordan to vymyslel náramně a Amazon Prime dopřál jeho KOLU ČASU důstojnou adaptaci, natáčenou z velké části v České republice. Za nás palec nahoru.

Hodně se ale těšíme i na nové KROTITELE DUCHŮ ve stylu Stranger Things. Mimochodem na seriál HAWKEYE koukáte? My ano, a jsme s ním v pohodě. A taky si ještě vzpomeneme na ETERNALS.

Druhou hlavní hvězdou lednového čísla bude nicméně SPIDER-MAN, tentokrát BEZ DOMOVA a ve společnosti Doktora Strange a svých alter eg, procházejících multiversem.

A vzhůru do literatury. Pavel Bareš osobně představuje svůj KRONŮV ODKAZ. Christie Goldenová oproti tomu zve do WORLD OF WARCRAFT, protože začíná PUTOVÁNÍ AZEROTHEM.

Stejně tak ale myslíme i na fanoušky Star Treku. Vychází PICARD: TEMNÝ ZÁVOJ.

A pozor, v povídkové sekci máme lahůdky: můžete se těšit jak na loňského vítěze LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, na povídku LEKCE APLIKOVANÉ DIPLOMACIE od Adély Věchetové Kalouskové, tak na novinku od Karla Doležala nazvanou V HLUBINÁCH STARŠÍCH NEŽ ŽIVOT.

A hned za nimi přichází Joe Abercrombie a jeho POTÍŽE S MÍREM, druhá kniha Věku šílenství. Co na to RUDÝ VRABČÁK od Františka Kotlety?

A určitě musíte vědět, že je na světě také ÚSVIT ČERNÉHO SLUNCE od Tomáše Bandžucha a Marka Skřipského.

Z Fantasy ság se ale o slovo hlásí i Petra Kubášková a její ČARODĚJKA A ZLATÝ ELIXÍR.

Komiksová sekce pak zve do KLECE, KRAJINY PŮLNOČNÍCH STÍNŮ, mezi PARCHANTY Z JIHU, v nabídce je i ŠNINKLOVA VELKÁ MOC a vrací se i Z PEKLA od Alana Moorea.

Naším nejmilejším PROFÍKEM je i nadále Kristýna Sněgoňová. Třebaže jí to možná nepotěší, z dějinné sekce jí dýchá na záda sám RASPUTIN a společně s ním KAMINSKÉHO KOLABORANTI.

A jako třešničku na dortu nabízíme i rozhovor s MANU BENNETTEM, který Katka Vimmerová spáchala na letošním Comic-Conu.

 

Příloha Pevnosti:
Kentaró Miura: Berserk 1
Střež se černého šermíře. V temných světech je hrdinů pomálu.
Mezi mangami kraluje žánru temné fantasy jednoznačně Berserk, epický příběh o černém šermíři Gutsovi a jeho cestě za pomstou. Přílohou příštího čísla bude jeho první díl, v němž nás čeká ochutnávka temného a cynického světa z hlavy Kentaróa Miury, který sestává hlavně ze dvou věcí: démonů a bolesti.
Guts, osamělý vlk na pouti bez konce, je ten typ, co se klidně opakovaně dostane na pokraj smrti, aby zlikvidoval nějakého toho démona. Nedělá to ale z nějakých čistých, nesobeckých úmyslů. Guts je totiž prokletý svou minulostí a démoni se k němu stahují, což mu vlastně nevadí tak moc, jak by mohlo. A to proto, že cílem jeho pomsty je pětice arcidémonů, která si říká Boží ruka a jejichž pohůnky Guts systematicky loví, aby se k nim dostal. Bez ohledu na to, jak strašná ho to bude stát zranění, kolik krve při tom poteče a jestli mezi oběťmi skončí i někdo nevinný. Nevinnost je koneckonců v Gutsově životě ještě vzácnější než hrdinové, a nic na tom nemění fakt, že se mu sem tam povede někoho zachránit nebo si neochotně nechá pomoci třeba od svého otravného elfího společníka.
Jestli tohle nezní dostatečně ponuře, vězte, že za třicet let své existence se příběh Berserka málokdy dočkal odlehčení; temnota čišící z první obálky (manga se proslavila z velké části i svým uměleckým stylem) ho neopustí ani o víc než tři sta kapitol později. V krutém světě plném zrady holt přežijí jen ti nejsilnější. Nejlepší čas zjistit, jestli na něj máte žaludek i vy.

Časopis Pevnost 1/2022
www.pevnost.cz