Pozvánka na HUMBOOKFEST 2021 (PR)

Největší knižní festival pro mladé v Evropě opět představí ty nejlepší tituly letošního roku. V sobotu 2. října proběhne v Kongresovém centru Praha tradiční HumbookFest, šestý ročník literárního a neuvěřitelně populárního festivalu zaměřeného na čtenáře young adult literatury.

 

Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby, nabídne letos návštěvníkům kromě českých autorů také německou spisovatelskou hvězdu Lin Rinu. Její bestsellerový young adult historický román Kroniky prachu se v České republice dočkal již několika dotisků a mladí mu doslova propadli. Autorka v rámci HumbookFestu představí svůj nový, hladově očekávaný román Limea.

Prodejní festival knih, které hýbou světem mladých, a který každoročně přiláká tisíce mladých návštěvníků ze všech koutů naší země, nabídne řadu tematických debat a autogramiád, v rámci kterých se představí téměř 20 českých autorů a dalších účinkujících. V besedě na téma slovanské mytologie se objeví například Kateřina Šardická, jejíž debut Zmizení Sáry Lindertové vyhrál v roce 2019 soutěž Kniha roku hned ve dvou kategoriích, nebo Vladimíra Šebová, bestsellerová slovenská autorka, které na konci září vychází očekávaný román Dcera zimy.

O LGBT+ tématech v knihách budou diskutovat jeden z nejpopulárnějších českých young adult autorů Theo Addair spolu s autorkami Sam Xabyssus a Ellou Fever, která se ve svém komiksu Třeťák věnuje problematice trans osob.

Jedním z témat festivalu bude i to, zda číst nebo nečíst klasiku a co vlastně dnes klasika v očích mladých čtenářů představuje. Dá se za ni dnes považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička?

V programu nechybí ani beseda na téma stále populárnějších podcastů. Účastnit se jí budou vítězky ankety Podcast roku Lucie Bechynková a Bára Krčmová z podcastu Opravdové zločiny. Vystoupí i známý herní youtuber Radek Starý alias sterakdary, kterému tento rok vyšla debutová fantasy kniha Arila: Stříbrné město.

Pravděpodobně nejvíc se ale knihomolská komunita těší na to, že bude konečně spolu. Naživo. Neopakovatelnou atmosféru HumbookFestu si návštěvníci pochvalují každoročně a právě o setkávání lidí s podobnými zájmy, čtenářů, autorů, blogerů a knižních nadšenců, tento festival je.

Prodej lístků na HumbookFest byl spuštěn 2. září 2021 v síti TicketStream. K dispozici jsou základní vstupenky za 649 Kč a tzv. VIP vstupenky, jejichž součástí je vstup na festival, autogramiádu Lin Riny a plátěná HumbookFest taška s dárky v celkové hodnotě přesahující 1000 Kč. VIP vstupenky jsou k dostání za 1199 Kč.

Více na https://www.humbook.cz/

FB událost

__________________________________________________________________________________
Produkce skupiny Albatros Media a.s. pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh cca 2 500 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, Mladá fronta, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní také vydavatelství audioknih Voxi, prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.