Květnová Pevnost s Black Widow a Calvinem a Hobbesem! (PR)

Její přezdívka je tak temná jako její minulost. Black Widow ale rozhodně není jedinou hrdinkou nové květnové Pevnosti. I tentokrát svět fantastiky září všemi barvami a je nadpozemsky krásný.

Natalia Alianovna „Natasha“ Romanoffová, chcete-li Černá vdova či BLACK WIDOW, je tajemná kráska, od které je lepší se držet dál. Jakou sehrála roli ve válce s Thanosem, už víme, a něco tušíme také o její minulosti. Nyní ale dostaneme šanci konečně se dozvědět víc. A aby jí nebylo smutno, ze seriálové sekce jí jistí záda THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER, VIKTORIÁNKY, THE IRREGULARS a SUPERMAN A LOIS.

Opolský fantasta Jakub Ćwiek znovu zavítal do GRIMM CITY a osobně nám v rozhovoru představí i svoji BESTII.

Knihou měsíce se stala SMRŠŤ od Jozefa Kariky. Tad Williams, který bude jedním z hostů on-line závdavku letošního Comic-Conu, pak nabízí žhavou novinku KORUNA Z ČARODŘEVA.

Petra Stehlíková konečně přichází s třetím dílem cyklu Naslouchač, s NASTEREOU.

Povídku nám se souhlasem vydavatelství Planeta 9 laskavě věnoval PETER F. HAMILTON (!!!).

Připravený zazářit je i snový HVĚZDOPRAVEC od Martina Bečana. Nečekaně výborné detektivní military sci-fi nabízí MISE NA PLANETĚ od Michaela Mammaye. Z komiksového světa na pokec zavítali LORD BALTIMORE a KOLOSÁLNÍ CONAN: KRÁL AQUILONSKÝ.

Těšíme se na ŠPRTY A FRAJERY, za nimiž v dalším pokračování Legie stojí Kristýna Sněgoňová.

Ultimátního hodnocení 100 % se od nás dočkala deskovka PRAGA CAPUT REGNI.

Historie nám představí královnu HIMIKO, šamanku pohřbenou dějinami, a generála AVRAMA PETROVIČE GANNIBALA.

COMIC-CON PRAGUE vám představí svoji HOME EDITION a na pozdrav zamáváme i letošnímu FESTIVALU FANTASIE.

V Hlasu Fandomu máme bohužel špatné zprávy o letošním PevnostConu, ale pokusíme se je vyvážit sladkou pozvánkou do SVĚTA MEDOVINY a do expozic FILM LEGENDS MUSEUM.

A ani to není vše. Ať se vám krásně čte a napište nám, jak se vám nové číslo líbilo: Martin Fajkus má rád chválu 😊 #pevnostvladne #casopispevnost #atsevamlibi

 

Příloha Pevnosti:
Bill Watterson: Calvin a Hobbes
Dítě školou povinné. Všude je spousta Hobbesů!

Jako obvykle s tím přišli Češi jako první, a jako obvykle z toho na Západě dokázali vytřískat daleko víc peněz. Tentokrát z myšlenky, že dítě školou povinné dovede to, co my dospělí už dávno ne: bavit se s plyšovým tygrem jako rovný s rovným, štítit se holek, navštěvovat během nudného vyučování cizí planety, postavit sněhuláka tak, aby každý hned pochopil, že k večeři je smažený baklažán – a mnohé jiné. Jestli jste byli také takoví, víte, o čem je řeč, a jestli ne, pak jste měli móóc smutné dětství, nebo pocházíte z Anglie.
O čem Jiří Suchý složil jednu písničku, o tom Bill Watterson nakreslil tolik černobílých stripů, že vydaly na jedenáct knih, přičemž výběr z druhé poloviny série bude k mání s příští Pevností plus. Jednotlivé epizody jsou o poznání upovídanější než třeba u Garfielda, ale koneckonců vnitřní i vnější svět sedmi-nebo-kolika-letého kluka je také nepoměrně bohatší než rozhled tlustého, líného kocoura. (Promiň, Hobbesi, ano, i ty jsi de facto kočka, a ano, na světě je mnohem víc sofistikovaných Hobbesů než nenažraných Garfieldů.)
A tak se malý Calvin s věrným Hobbesem v podpaž…, totiž u boku prodírá džunglí života, objevuje jeho zákonitosti a současně nesmyslnost, učí se dávat si pozor na svá přání a stejnoměrně zbavuje naivity sebe i všechny kolem; to vše s fenomenálně vtipným suchým humorem. Konečně, názvy jako Vědecký pokrok dělá „žbuch“ či Útok vyšinutých zmutovaných zabijáckých obludných sněhuláků mluví samy za sebe.

Časopis Pevnost 5/21
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost