Soutěž o Krysy apokalypsy – vyhodnocení

Minulý týden jste s námi mohli soutěžit o novinku z nakladatelství Host, postapo román Před bouří, první díl trilogie Krysy apokalypsy Zuzany Hartmanové. Jak soutěž skončila a ke komu kniha poputuje?

 

Anotace:
Příběhy většinou nezačínají koncem světa. Jenže na Leru nastává konec světa každých sedm dní, když se jím prožene magická bouře, která srovná se zemí vše, co se nachází mimo ochranné bariéry. Když totiž srazíte z nebes bohy, musíte počítat s následky. Bohové padli před osmdesáti lety. A jejich pád zanechal Ler zjizvený a z větší části — mimo ochranné bariéry — neobyvatelný. Magií kontaminovaná půda, mutace nebo absence povrchové vody nejsou ničím neobvyklým. Mimo města může i jeden špatně nabitý bateriový článek znamenat předěl mezi životem a smrtí.

Ne všichni se s tím ale dokázali smířit, a tak hledají způsoby, jak přelstít přírodní i lidské zákony — jako krysy si hledají skulinky, ve kterých můžou přežívat. Jenže co když si někteří lidé začnou uvědomovat, že mezi přežíváním a žitím je propastný rozdíl? A co teprve když si to uvědomí i sami bohové…

 

Soutěžní otázky:
1) Jaký název má první kniha (povídkový román) Zuzany Hartmanové?
2) Pod jakou přezdívkou publikuje Zuzana Hartmanová články na webu Děti noci?

 

Správné odpovědi:
1) Noční labuť
2) Daletth

 

Do soutěže přišlo celkem 24 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: E. Šafránková z Prahy 4.

Blahopřejeme.