Srpnová Pevnost představí hororové parodie a zve na Pevnostcon (PR)

Rozhicovanému létu čelí Pevnost chladem vesmíru, ledovým hororem a děsivě nafialovělou oblohou pustiny. Vítejte v srpnovém čísle, v němž se dostalo snad na všechny fantastické žánry.

Že milovanou SPACE OPERU zastupují jenom Star Trek a Star Wars? Tak to jste zatraceně na omylu, o čemž vás přesvědčí hned šestistránkový superčlánek, rozpitvávající populární subžánr do poslední planetky.

S podobným nasazením jsme si ale posvítili také na HOROROVÉ PARODIE.

A to už nám kyne seriálová sekce, zastoupená tentokrát staročínskou mystickou bromancí THE UNTAMED a young adult návštěvou artušovského univerza CURSED.

Chybět ale nebude ani SHANNARA, nicméně Terry Brooks se k nám navrací již v podobě knižní, a to skrze román ZTRACENÉ ELFEÍNY.

A rozhodně se musíte seznámit s velmi talentovaným nováčkem na poli tuzemské fantastiky, s Tomášem Sekerkou, jemuž nyní u Fantom Printu vychází značně působivý debut NÁJEZDNÍK Z PUSTINY.

Povídkami do srpnového čísla přispěli Alexandra Haverská a Jakub Hoza a stejně tak vás seznámíme i s nadějnými autory Jakubem Maříkem, Petrou Machovou a Věrou Mertlíkovou.

Ale nekončíme, promluvit musí také BERSERK, nejtemnější kreslená fantasy široko daleko, víc si povíme také o BARBARELLE anebo o ČASOVLÁDCÍCH od Martina Sládka.

A stejně jako nás historická část vezme mezi Aztéky a jejich krvavé rituály, stavíme se na skok také za nepolapitelným Paulem von Lettowem – Vorbeckem, zatímco Hlas fandomu zahlaholí o BRÁNĚ DO ŘÍMSKÉ ŘÍŠE, ŽIŽCONU, BITVĚ PĚTI ARMÁD, DRAČÍ HLÍDCE.

Nesmí chybět VĚDÁTOR a pochopitelně ani řádky o bleskově se blížícím PEVNOSTCONU.

A ani to není všechno. Číslo jako řemen, to je nová Pevnost, která vám přeje krásné a příjemné léto! 😊

 

Pevnost 2020/8
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost