Soutěž o Organon – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o sci-fi román Organon z nakladatelství Host. Soutěž včera skončila. Za kým kniha poputuje?

Anotace:
Sci-fi z budoucnosti bližší, než by se mohlo zdát.

Rok 1997. Sedmnáctiletá Laura Bowová vytváří jednoduchou umělou inteligenci — Organon, který má zpočátku jen plnit roli vrby pro její adolescentní frustrace a nahrazovat jí nejlepší kamarádku. Ale jak Laura dospívá, Organon se proměňuje spolu s ní a zná ji líp, než zná ona sebe samu.

Svět se mění k nepoznání a lidské životy jsou stále více ovládány technologiemi. Jistá nadnárodní korporace vyvíjí umělou inteligenci podobnou Organonu, ovšem bez bezpečnostních pojistek a jakýchkoli morálních zásad. Laura se musí rozhodnout, jestli chce Organon představit světu. Je si vědoma toho, že pokud by se dostal do špatných rukou, mohly by být jeho schopnosti zneužity. Ale co když je Organon jediná věc, která dokáže lidstvo zachránit, dřív než samo na sobě napáchá nevratné škody?

Organon je silný příběh o lásce, ztrátě a naději. Děsivý a dojemný pohled na to, kým jsme a kým bychom mohli být, kdybychom si to dovolili.

 

Soutěžní otázky:
1) V kterém roce se narodila hlavní hrdinka Laura Bowová?
2) Kdo přeložil román Organon do češtiny?
3) V kterém evropském velkoměstě žije autor James Smythe?

 

Správné odpovědi:
1) 1980
2) Alžběta Lexová
3) v Londýně

 

Do soutěže dorazilo celkem 49 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: K. Balejová z Pozděchova.

Blahopřejeme!