Edward, Bill a Sookie v Karlových Varech

Hostem slavnostního zakončení MFF KV bude britský herec ROBERT PATTINSON. V průběhu večera převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, prostřednictvím které festival ocení jeho výraznou hereckou spolupráci na zásadních filmech současných režisérských veličin autorského filmu.

Mimořádný kritický ohlas zaznamenal snímek Dobrý časy (Good Time, 2017)  Bennyho a Joshe Safdieových, ve kterém Pattinson ztvárnil jednu z hlavních rolí. Snímek byl uvedený loni na  filmovém festivalu v Cannes, posléze na karlovarském festivalu a získal pět nominací na Film Independent Spirit Award. MFF Karlovy Vary uvedl v roce 2014 i futuristický western Tulák (The Rover) s Pattinsonem a Guyem Pearcem v hlavních rolích.

Filmografie Roberta Pattinsona zahrnuje nejen velkorozpočtové filmy, ale představuje také spolupráci na dalších, často nezávislých projektech se zajímavým tématem či výraznými filmaři.  Objevil se v nové adaptaci slavného Maupassantova  Miláčka (Bel Ami, 2012), s Davidem Cronenbergem natočil temnou futuristickou vizi Cosmopolis  (2012), uvedenou také na MFF Karlovy Vary, a snímek Mapy ke hvězdám (Maps to the Stars, 2014).  Objevil se po boku Nicole Kidman a Jamese Franca v životopisném romantickém dramatu Wernera Herzoga Královna pouště (Queen of the Desert, 2015) a v jedné z hlavních rolí dobrodružného snímku Ztracené město Z (The  Lost City of  Z, 2016). Letošní festivaly Sundance a Berlinale uvedly snímek Dáma (Damsel, 2018) Davida a Nathana Zellnerových.

1. července ve Velkém sále hotelu Thermal uvedou film Sklenka na rozloučenou herečka ANNA PAQUIN a herec STEPHEN MOYER známí ze seriálu Pravá krev (True Blood). Po projekci následuje beseda s diváky.

 

Hosty slavnostního zahájení letošního ročníku MFF KV budou režisér TAIKA WAITITI a producent Carthew Neal, kteří v současné době natáčejí v Česku snímek Jojo Rabbit. Novozélandský režisér Taika Waititi  natočil divácky úspěšnou upíří komedii Co děláme v temnotách (What We Do in the Shadows). Snímek byl, stejně jako jeho další film Hon na pačlověky (Hunt for the Wilderpeople, 2016), uveden také na MFF KV. Je také režisérem velkofilmu Thor: Ragnarok.

 

Zdroj: kviff.com