C. Clareová & H. Blacková: Stříbrná maska (Magisterium 4)

Nakladatelství Yoli vydalo čtvrtý díl oblíbené fantastické série pro děti a mládež – Magisterium: Stříbrná maska autorek Cassandry Clareové a Holly Blackové.

 

ANOTACE:
Před dvaceti lety se Constantin Madden málem stal nejstrašnějším čarodějem, co kdy žil. Měla mu v tom pomoci ojedinělá schopnost, a to navrátit mrtvé zpátky do života. Tehdy neuspěl… ale podařilo se mu ukrýt se v mysli právě narozeného dítěte. Tím dítětem byl Callum Hunt.

Nyní je to Cal, kdo patří mezi nejobávanější studenty Magisteria. Kvůli svému spojení s Maddenem ho uvěznili a budou ho vyslýchat. Jenže Cal odpověď na jejich otázky nezná…

 

O AUTORKÁCH:
Holly Blacková a Cassandra Clareová, autorky výjimečně úspěšných bestsellerů, se poprvé potkaly před více než deseti lety na jedné z prvních Hollyiných autogramiád. Za tu dobu se z nich staly dobré kamarádky, které spojuje (krom jiného) láska k fantasy – od všeho, co se týká Pána prstenů přes drsné příběhy o Batmanovi, napínavé příběhy ve stylu meč a magie až k epickým Hvězdným válkám. K tomu, aby společně napsaly Magisterium, je vedla snaha vytvořit vlastní příběh o hrdinech a ničemech, o dobru a zlu a o těch, kteří jsou – ať se jim to líbí nebo ne – vyvolení k něčemu neobyčejnému.
Holly Blacková je spoluautorkou série Kronika rodu Spiderwicků a za svou knihu Panenka z kostí získala literární cenu Johna Newberyho.
Cassandra Clareová je autorkou série pro dospívající čtenáře Nástroje smrti. Obě žijí na západě státu Massachusetts, ani ne deset minut od sebe.
V sérii Magisterium vyšly už tři díly, Železná zkouška, Měděná rukavice a Bronzový klíč.

 

INFO O KNIZE:
Vydalo: Yoli, prosinec 2017
Originální název: Magisterium 4: The Silver Mask
Překlad: Pavlína Zagolová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 216
Cena: 249 Kč