Sílu s vámi, poslední Pevnost tohoto roku je zde (PR)

A s ní Star Wars všude, kam se podíváte. Když je milujete, není co řešit!
Čtyřicet let je čtyřicet let. Ale nefňukejte, STAR WARS tu s námi ještě hezkých pár pátků pobudou. Možná i déle, než byste čekali. I to se dozvíte na exkluzivní šestistránce, kterou jsme věnovali jednomu z nejúžasnějších fenoménů světové fantastiky.

 

Tím ale nová Pevnost nekončí! Stejně tak jsme si posvítili i na LIGU SPRAVEDLNOSTI a na LABYRINT: VRAŽEDNOU LÉČBU.

Ze seriálů pak dostal prémiového fleka nový STAR TREK a jeho divoce experimentální kocábka DISCOVERY. Pamětníci přitom nepochybně uroní kroupu nad JUMANJI, jež se dočkalo svého vzkříšení pro nové milénium.

A co na to literatura? Útočí HYPERIONEM, jedním z nejlepších scífek všech dob.

A mimochodem, tentokrát si hodně šmáknou fandové rozhovorů. Pevnost si dala pokec se spisovatelkou SIRI PETTERSENOVOU, s autorkou HAVRANÍCH KRUHŮ, pivko jsme pak urazili s BRIANEM STAVELEYEM, který brousí CÍSAŘOVY ČEPELE, a na slůvko se v redakci zastavil i RAYMOND SWANLAND, elitní ilustrátor, který okrášlil též obálku SPOLEČENSTVA PEVNOSTI.

Povídkami pak do tohoto čísla přispěly DANA KREJČOVÁ a temná kráska TEREZA MATOUŠKOVÁ!

Stejně tak ale dorazí i knižní VETŘELCI ve famózním KOMPLETU. Ovšem pozor, svými přísnými rysy bude diktovat i Clint Eastwood ve svém pozoruhodném životopise. Anebo má někdo fajnšmekrovské choutky na TECHNOKNĚŽÍ od Alejandra Jodorowského?

Případně si chcete zaflintit v novém WOLFENSTEINOVI? A co takhle nový steampunkový komiks MAGION?

Anebo vás uhrane spíš MAGIE VE STŘEDOVĚKU? Nebo ohlédnutí se za HORRORCONEM A FÉNIXCONEM?

Přátelé, překonali jsme se, v novém časáku je toho krutě moc. Protože Pevnost vládne. A přeje vám krásné svátky plné fantazie!

 

Přílohou nové Pevnosti je vynikající plnobarevný komiks Mezi řádky.
Tommy Taylor je hlavní hrdina cyklu románů fantasy, které se staly kulturním fenoménem. Fanoušci navštěvují webové stránky a cony, aby mohli magické příběhy oslavovat, a doufají, že jejich pohřešovaný tvůrce, Wilson Taylor, se jednoho dne znovu objeví, aby napsal poslední dobrodružství. Ale jedna dějová nitka zůstává viset ve vzduchu: skutečný Tom Taylor, opuštěný Wilsonův syn. Tom, inspirace pro zázračného malého čaroděje, je po celém světě uctíván jako zhmotnělá literární legenda. V okamžiku, kdy Tomův život začne nabírat podivné a nebezpečné paralely se životem Tommyho, je vtažen do zvláštního literárního podsvětí, kde má moc vyprávění stejnou sílu jako kouzla.
Uznávaní autoři LUCIFERA, Mike Carey a Peter Gross, se znovu spojili, aby nechali nahlédnout MEZI ŘÁDKY ve smělé nové sérii o slovech, světech a tenké dělicí čáře mezi nimi.

 

Časopis Pevnost 01/2018
Počet stran: 92
Cena: 69 Kč / 159 Kč s přílohou
www.facebook.com/CasopisPevnost/