Soutěž o Devět dní – vyhodnocení

Nakladatelství Fantom Print nám věnovalo do soutěže svou novinku – postapo román Devět dní autorky Zuzany Strachotové. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

 

Anotace:
Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

 

Soutěžní otázka:
Jmenujte alespoň dva další české autory či autorky (kromě Zuzany Strachotové), jejichž knihu/y letos vydalo nakladatelství Fantom Print.

 

Správná odpověď:
Jana Rečková, Petra Kubašková, Jan Kotouč, Daniela Mičanová, Alex Drescher

 

Do soutěže přišlo celkem 23 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: Z. Zdráhalová z Přerova.

Blahopřejeme.