Nové knihy za březen 2016

V březnu jsme se dočkali jak pokračování oblíbených sérií – desátého dílu Kladiva na čaroděje, šestého příběhu Upírů z Chicaga, Dětí vánice Terezy Matouškové, Aaronovitchova Měsíce nad Soho, Nixovy Clariel, tak sérií nových – Deník alchymistky, nebo samostatných románů Knihovna na Černohůrce či Smrt je má tanečnice.

Micanova_Lucius

 

Daniela Mičanová: Lucius (Modrá krev 2)
Ona je křehká dívka ztracená v nástrahách postmoderního světa, on se představí jako výstřední italský starožitník. Dohromady je svede prapodivné dědictví, které na ni čeká v malebném jihomoravském Mikulově. Následovat by mohl zcela všední milostný příběh, věc má ovšem nevšední háček. Výstřednost hlavního hrdiny může nabýt životu nebezpečných podob. Starožitník Lucio se totiž ve skutečnosti jmenuje Lucius, na svět přišel za vlády císaře Tiberia a po dlouhá staletí ho v neměnném stavu udržují pravidelné dávky lidské krve.
Když coby římský mladík zatoužil poznat prastará egyptská mystéria, netušil, jak vysokou cenu za svou nezřízenou zvědavost zaplatí. Ve velebném přítmí tajné svatyně se proměnil v nemrtvého štvance věčností, od té doby bloudí světem v marné snaze naplnit touhu po lidské blízkosti. Ti, kdo mu kříží cestu, umírají nebo se mu začínají podobat. S novou moravskou láskou tedy přichází nejen jitřivý pohled do minulosti, uvězněné v zrcadle na vyvolávání duchů, nýbrž i nová naděje. A samozřejmě celá řada nových nástrah.
Druhý díl upírské série Modrá krev Daniely Mičanové spatřil světlo světa před více než patnácti lety. Pro elektronické vydání jej autorka znovu zevrubně pročetla, nově rozčlenila a propůjčila mu svižnější háv. Překvapivě přitom shledala, že je do svého plavého lva Lucia zamilovaná stejně bezhlavě jako dříve.
Vydal: Fantom Print, 2016
Obálka: Lukáš Tuma
Provedení: ebook (pdf, epub, mobi)
197 stran / 139 Kč
Ukázka
Ke koupi na Palmknihy.cz

 

Matouskova_Deti-vanice

 

Tereza Matoušková: Děti vánice
Národům Podmoří vládnou zasvěcení – elitní čarodějové. Někteří studují zákony fungování magické energie, jiní navrhují složité stroje… a další bojují. Málokdy táhnou za jeden provaz a následky občanských válek vyrývají do podoby světa hluboké jizvy.
Jenže ne vždy zabíjí pouze bojová magie. Když kouzla ponechaná napospas osudu zdivočí, sama se stávají hrozbou. Zorena Rútid sebrala posily a táhne spolu se svým druhem na pomoc Lerienu zmítanému nepokoji. Cestou je však stihne vánice. Záhy se ukáže, že v horách na čaroděje čekají větší problémy než sněhové závěje. Odkázáni sami na sebe čelí chladu a stínům minulosti. Zapomenuté i té nedávné.
Vydal: Epocha, 2016
Obálka a ilustrace: Alena Kubíková
Vazba: brožovaná
192 stran / 169 Kč
Ukázka

 

Pavlovsky_Kladivo10-na-demony

 

 

Jiří Pavlovský: Kladivo na démony (Kladivo na čaroděje 10)
K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže v tomhle případě nepřichází s další zakázkou. Přišla ho zabít. A to je jen začátek. Začíná hon na Felixe… a on ani netuší proč. Útoky mají společnou jen jednu jedinou věc. Tajemnou červenou krabici. Aby přežil, bude se muset vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila – alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu.
Vydal: Epocha, 2016
Obálka: Lubomír Kupčík
Vazba: brožovaná
168 stran / 159 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Aaronovitch_Mesic-nad-Soho

 

Ben Aaronovitch: Měsíc nad Soho (Řeky Londýna 2)
Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování vraždy zapletl s duchem, a všiml si mě tak vrchní inspektor Nightingale, poslední čaroděj Anglie. A tak teď stojím jako člen dvoučlenné speciální policejní jednotky v márnici nad tělem zavražděného jazzmana a snažím se získat z jeho mrtvého těla záznam melodie, důležitou stopu ve vyšetřování jeho vraždy. To fakt umím. A nejen to. A tak vím, že v Soho řádí vrah, který má nadpřirozené schopnosti a jedině naše jednotka je schopna ho zastavit.
Další, ještě napínavější a zábavnější, případ Petera Granta, kterého znáte z bestselleru Řeky Londýna.
Vydal: Argo, 2016
Překlad: Milan Žáček
Obálka: Kateřina Bažantová
Vazba: brožovaná
272 stran / 289 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Nix_Clariel

 

Garth Nix: Clariel
Clariel je dcera jedné z nejvýznačnějších rodin ve Starém království, pokrevně spjaté s Abhorseny a, což je ještě důležitější, s králem. Sní o tom, že bude vést prostý život v ústraní. Zjišťuje však, že takového cíle lze jen obtížně dosáhnout, když se v hlavním městě volně pohybuje nebezpečná volnomagická bytost, rodiče ji chtějí provdat za zabijáka a proti starému a uzavřenému králi Orrikanovi se plánuje revoluční spiknutí. Když se Clariel nechá vtáhnout do pokusu najít a ujařmit nepřátelskou bytost, objeví v sobě utajené magické schopnosti, s nimiž se však zároveň pojí velká nebezpečí. Odolá svodům moci, unikne před nechtěným manželstvím a zachrání krále?
Dlouho očekávaný prequel k trilogii Staré království: Sabriel, Lírael a Abhorsenka. Garth Nix v Clariel spřádá příběh stejně neotřelý a podmanivý.
Vydal: Triton, 2016
Překlad: Milan Žáček
Obálka: Larry Rostant
Vazba: pevná
424 stran / 329 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Gaiman_Kniha-hrbitova

 

Neil Gaiman: Kniha hřbitova
Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk.
Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného – třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí – prastarý Indigový muž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu…
Román získal cenu časopisu Locus za rok 2009, a byl odměněn cenou John Newbery Medal asociace pro knihovnickou slžbu dětem. Dostal se do finále na cenu British Fantasy Award v kategoriích nejlepší román a nejlepší ilustrátor. Audioverze získala cenu Audie Award za rok 2008 v kategorii tituly pro děti 8 – 12 let a také nejvyšší cenu Audiokniha roku.
Vydal: Polaris, 2016
Překlad: Ladislava Vojtková
Vazba: vázaná
304 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Alward_Denik-alchymistky

 

Amy Alward: Deník alchymistky
Když se princezna Novy nešťastnou náhodou otráví elixírem lásky, bezhlavě se zamiluje do svého vlastního odrazu v zrcadle. V království je vyhlášeno pátrání po léku a jeho soupeřící účastníci cestují po celém světě, aby získali ty nejvzácnější přísady hluboko v kouzelném pralese a zmrzlé tundře, kde jim na každém kroku hrozí smrt. Samina rodina patřila kdysi k těm nejrespektovanějším alchymistům v království, ale přišly na ni zlé časy a vítězství v pátrání by jí zachránilo pověst. Může však Sam skutečně soupeřit s nezměrnou mocí farmaceutické společnosti ZoroAster? Jak moc se zatím sblíží se Zainem Asterem, svým okouzlujícím bývalým spolužákem? A jako by nebyl tlak už tak dost silný, sociální média jsou pátrání -plná, stejně jako zpravodajství na celém světě.
Vydal: Talpress, 2016
Překlad: Ondřej Duha
Obálka: Jana Šouflová
Vazba: vázaná
328 stran / 269 Kč

 

Hawkins_Knihovna-na-Cernohurce

 

 

Scott Hawkins: Knihovna na Černohůrce
Román Knihovna na Černohůrce je zároveň hrůzostrašný i k popukání: přetéká zástupem nezapomenutelných postav, vypráví příběh, který vás šokuje v tom nejlepším slova smyslu. Kniha působí dojmem, jako by byla z jiného světa, je však dojemně lidská, psaná s neskutečnou dávkou představivosti a snílkovství, svébytná a vzrušující. To vše naznačuje příchod nového, významného hlasu současné fantasy literatury.
Vydal: Talpress, 2016
Překlad: Martina Šímová
Vazba: vázaná
464 stran / 299 Kč

 

 

 

 

Scott McCloud: Sochař
Smlouva s ďáblem, po jaké touží každý zneuznaný umělec.
Sochař, kterého autor tvořil pět let a který dosáhl téměř pěti set stran, je zároveň oslavou komiksové formy i nádherným grafickým románem.
Jedná se o faustovskou legendu. Sochař jménem David Smith byl vypuzen z newyorské umělecké scény. Dealeři umění ho kdysi nazývali „tím druhým Davidem Smithem“, aby ho odlišili od Davida Smithe, kralujícího v uměleckém centru Storm King; teď mu neříkají nijak. Bez peněz a zoufalý se setkává s duchem svého prastrýce Harryho a na jeho otázku „co bys dal za své umění?“ David odpoví „svůj život“. A Ďábel v podobě Harryho mu nabídne schopnost vytvořit holýma rukama cokoli – z betonu, oceli, lidského těla – a dá mu dvě stě dnů, aby si svou schopnost užil, než zemře. Ale rozhodnutí, co má vlastně tvořit, je těžší, než si představoval. Když navíc v hodině dvanácté nalezne svou životní lásku, bude to mít ještě obtížnější!
Sochař je příběh o touze hraničící s posedlostí; o zoufalých a neobratných krůčcích mladé lásky; a také skvělým, všednodenním portrétem nejúžasnějšího světového velkoměsta. Vypráví o drobných, vřelých, lidských okamžicích obyčejného života i o skrytých silách, dřímajících pod povrchem. Scott McCloud napsal slavnou knihu o tom, jak funguje komiks; teď zabrousil do oblasti velké románové fikce svým strhujícím, zábavným a nezapomenutelným příběhem.
Vydal: Jota, 2016
Překlad: Simoneta Dembická
Vazba: pevná
496 stran / 498 Kč
Koupit komiks

 

Neill_Chicago6-Mrazive-kousnuti

 

Chloe Neill: Mrazivé kousnutí (Upíři z Chicaga 6)
Osmadvacetiletá Merit, před časem proti své vůli proměněná v upíra, si našla cestu do temných kruhů chicagského upířího podsvětí, kde zjistila, že nadpřirozených je daleko víc, než kolik se zdálo – a více, než kolik si veřejnost kdy dokázala představit. Některá tajemství však nebylo možné dál šířit – jak mezi lidmi, tak mezi paranormály. Nyní je Merit na lovu a řítí se po drsném americkém Středozápadě v honbě za zvlčilou nadpřirozenou, která chce za každou cenu ukrást starodávný artefakt, jenž by mohl na světě rozpoutat katastrofální zlo. Sama Merit je však rovněž pronásledována. Nepřítel z Chicaga jde po jejích stopách, a nic mu nezabrání v tom, aby magický artefakt uchvátil pro sebe. Slitování nepřichází v úvahu. Neplatí žádná pravidla. Žádné životy nebudou ušetřeny. Hon začíná.
Vydal: Fantom Print, 2016
Překlad: Petra Kubašková
Obálka: Tony Mauro
Vazba: brožovaná
256 stran / 259 Kč
Ukázka

 

Hozova_Smrt-tanecnice

 

Hana Clerien Hozová: Smrt je má tanečnice
Malako je jedním z desítek malých zlodějíčků ve městě, kde se schyluje k válce gangů. Obě strany poroučí čórkařům, prostitutkám a ranařům, ale snaží se získat i magickou výhodu. A Malako je jednou z nich. Po rodičích totiž zdědil dar, který může vychýlit jazýček vah, alespoň dokud se bude hrát podle pravidel. Avšak v boji o moc nad světem zločinu se brzy i poslední pravidla stávají minulostí.
Masakr přátel donutí Malaka stát se někým jiným. Někým, kdo půjde neochvějně za krvavou pomstou a nebojí se Smrti. A je snad pro takovou cestu někdo vhodnější než chlapec, který se se Smrtí, tou obávanou dámou v bílém, setkal už jako dítě a jemuž se stala věrnou společnicí?
Strhující fantasy román o muži, který byl připraven o vše a měl dvě možnosti – vzdát se nebo se naučit tančit se Smrtí…
Vydal: KJV Poutník, 2016
Obálka: Jan Patrik Krásný
Vazba: brožovaná
448 stran / 290 Kč
Koupit knihu

 

 

Asa Larssonová, Ingela Korsellová: Sluhové zla (Pax 5)
Hranice magického světa je tenká jako hedvábný papír…
Je prosinec, obyvatelé Mariefredu se uprostřed předvánočního shonu chystají na oslavu svátku svaté Lucie. Jen málokdo ale tuší, jak děsivá Lucie tentokrát město čeká. Jedna nevinná dětská hra přivolá nebezpečné návštěvníky. Otevře se brána do jiného světa a v Mariefredu začnou řádit tři duchové. Alrik a Viggo bojují s časem. Musejí zlé bytosti porazit — dřív než vyděsí lidi k smrti!
Vydal: Host, 2016
Překlad: Marie Voslářová
Ilustrace: Henrik Jonsson
Vazba: vázaná
200 stran / 249 Kč
Koupit knihu