Soutěž o knihy Davida Wellingtona – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o první tři díly upírské knižní série Laura Caxtonová od Davida Wellingtona. Knihy Pensylvánský upír, 99 rakví a Upír nula do soutěže opět věnovala Axia. Kdo se tedy může na knihy těšit? 

 

Wellington_Pensylvansky-upir

 

David Wellington: Pensylvánský upír
anotace:
Všechny oficiální zprávy tvrdí, že jsou mrtví – vyhubení od konce osmdesátých let minulého století, kdy federál jménem Arkeley chytil posledního upíra v boji na život a na smrt, který ho málem zabil. Ale důkazy hovoří jinak.
Když státní policistka Caxtonová zavolá FBI o pomoc uprostřed noci, je to Arkeley, kdo je přidělen k případu. Kdo jiný? Stejně takové volání očekával. Jistě, že již uplynulo mnoho let od doby, kdy se odehrál poslední atak upírů. Jenže Arkeley ví to, co většina lidí ne. Zbývá ještě jeden. Rozkládající se upírka v opuštěné léčebně kuje pikle a hraje o čas způsobem, jenž je vyhrazen pouze nemrtvým.
V tomto případě se Caxtonová pohybuje na neznámé půdě a je tudíž plná obav. Federál však nekompromisně trvá na tom, že existuje jen jediné východisko. Nejhorší ze všeho je však pocit, že upíři chtějí více než jen její krev. Touží po ní z důvodu, o němž sama nemá ani ponětí. Z důvodu, který zná její sfingu připomínající partnerka, jež o něm mlčí. Z důvodu, který musí objasnit, anebo při tom zemřít.
Zbývá pouhých 13 kulek mezi Caxtonovou, Arkeleyem a upíry. Třináct kulek mezi námi – žijícími, a jimi – prokletými.

 

Soutěžní otázky:
1) Jak zní původní anglický název knihy Pensylvánský upír?
2) Kolik dílů ze série Laura Caxtonová v češtině vyšlo?

Správné odpovědi:
1) 13 Bullets
2) pět

 

Do soutěže přišlo celkem 23 odpovědí, většina správných.

Vylosován byl: J. Honzík z Heřmanova Městce.

Blahopřejeme.