Fantastické léto s Epochou (PR)

O prázdninách se můžete v rámci edic Fantastická Epocha a Edice Pevnost těšit na čtyři nové tituly a řadu překvapení, které vám zpříjemní čas dovolených. František Kotleta (a hned dvakrát), nové Kladivo na čaroděje a konečně i další díl série Merry Gentry, společné čtení Edice Pevnost, beseda s Martinem D. Antonínem, autorem Pekelné šlehy, a velká letní soutěž!

 

Kotleta_Lovci3. 7. by se do knihkupectví měla dostat zbrusu nová kniha Františka Kotlety Lovci. Boris Hokr o ní v červencovém čísle časopisu Pevnost píše: „Praha budoucnosti je v Kotletově podání přelidněná megapole, kde si to spolu na molotovovy koktejly rozdávají muslimové, v akváriích plavou nahé svůdné (a prsaté) Asiatky, internetu vládnou tetované černošky a trh s bílým (teda vlastně snědým) masem mají pod palci uprchlíci ze Slovenska, jehož podstatná část je tak trochu neobyvatelná. Tedy pro každého, kdo neholduje radioaktivnímu záření. Až na to poslední tedy realismus jako od Zoly blahé paměti. Nejhorší zločiny tu mají na svědomí parchanti vylepšení pomocí genetické manipulace a kybernetických implantátů. Proti nim pak stojí lovci, tedy speciální policejní jednotka. Hlavní hrdina románu je jedním z nich…“

Román má 304 stran a fantastickou obálku od Piotra Cieślińskiho, kterého znáte z obalů Perunovy krve a druhého a třetího dílu Bratrstva krve. Na konci července se pak v knihkupectvích objeví nové vydání Hustýho nářezu, Kotletova debutu, který odstartoval jeho kariéru hvězdy akční fantastiky. Dočkáte se nové obálky od Milana Fibigera, která více ladí s dalšími díly, a především revidovaného a opraveného textu – vyzmizíkovali jsme chyby z prvního vydání.

 

 

Ve druhé půli léta se můžete těšit na nový díl série Kladivo na čaroděje, který pod názvem Žrádlo pro psy napsal Darek Šmíd. A název je to víc než vystihující, přečtěte si anotaci:

Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.

 

Hamilton_Merry_Dotek-boure

A v závěru léta by měl konečně vyjít i pátý díl cyklu Merry Gentry Dotek bouře. Načekali jsme se dlouho, ale teď už je vše vyřešeno a kromě Merry připravujeme i další díly a reedice Anity Blakeové.

Princezna Meredith, dědička Temného trůnu, ještě před pár měsíci pracovala jako soukromé očko v Los Angeles. Její teta, královna Vzduchu a Temnoty, jí nabídla svůj trůn za podmínky, že počne dítě dřív než její bratranec Cel. Závod o stvoření nového života je však zároveň bojem o holý život. Zatímco se Merry snaží otěhotnět s královskými strážci, ve faeských kopcích se probouzí zapomenutá magie, která nejenže posiluje schopnosti jejích milenců, ale mění i celou Říši kouzel…

 

 

Pokud se chystáte na Festival fantazie, obrovskou akci pro milovníky fantasy, scifi, hororů, literatury, filmů, seriálů a her všeho druhu, určitě se v sobotu 11. 7. ve 14.00 přijďte podívat na besedu s Martinem D. Antonínem, který bude povídat nejen o svém díle Kladiva na čaroděje, Pekelné šleze. Bude prostor i na dotazy a Darion se vám samozřejmě i rád podepíše.

 

 

Máte blog nebo web? Skvělý projekt si pro vás připravili Verča s Davidem z www.ctemeoba.cz. Celý červenec bude probíhat tzv. Společné dobývání Edice Pevnost. V čem to bude spočívat? Každý týden přečtete jakoukoliv knihu z edice a napíšete o ní na svůj blog či web článek. Cílem je zviditelnit a podpořit projekt, který se kvapem blíží ke stému svazku a v jehož rámci vychází kvalitní a různorodá díla současné české fantastiky. Mrkněte sem a určitě se zapojte.

O prázdninách bedlivě sledujte náš Facebook, kde bude probíhat velká soutěž rozdělená na několik kol s velkou cenou pro celkového vítěze i odměnami pro vylosované z jednotlivých částí.

Přejeme všem našim fanouškům nádherné léto plné fantastických, nejen čtenářských zážitků.

Nakladatelství Epocha
www.epocha.cz
facebook.com/fantastickaepocha
facebook.com/kladivonacarodejee
facebook.com/anitablakeova