Alexandra Ivy: Spolu v temnotě

Do série Strážci věčnosti kromě řady románů patří i sbírka tří novel Spolu v temnotě, které se vrací k nepřehlédnutelným vedlejším postavám, které si zaslouží svůj vlastní, i když krátký, romantický příběh.

Ivy_Spolu_temnotePrvní novela Kde sídlí temnota se točí okolo arogantní vlkodlačí mrchy Sofie. Na první pohled sladká blonďatá dvacítka je ve skutečnosti pořádně nebezpečná matka čtyř dospělých dcer, jež stihla porodit jako vědecký experiment v časech, kdy vlkodlaci vymírali a živá mláďata byla vzácností. Únosci sice holčičky vlkodlakům ukradli, ale časem si jako dospělé dokázaly najít své místo v nebezpečném světě. Sofie plánuje otevření luxusního striptýzového klubu, kde budou svoje oblečení odhazovat úžasní samci, ale zřejmě někomu šlápla na kuří oko, protože se ji někdo snaží připravit o život. Nezbývá jí nic jiného než si sehnat osobního strážce. Bodyguard Luc z Miami je vlkodlak, s nímž nebude mít Sofie snadné pořízení, ale zároveň vypadá na muže na pravém místě.

Alexandra Ivy nabídla čtivý, zábavný a erotikou nabitý příběh, obsahující klišé proslavené Kevinem Costnerem a Whitney Houston. Ovšem Sofie není žádná cíťa, ale krvežíznivá vlkodlačice, a proto dokáže s Lucem držet krok při hledání pachatele. Jako velké plus by se dala označit absence chrliče Leveta. Časově Kde sídlí temnota patří někam mezi sedmý a devátý díl série Strážci věčnosti.

Překvapeni temnotou je druhá novela a prequel celé série, protože se odehrává dvě stě let před prvním dílem Zrození temnoty. Hlavními hrdiny jsou Viktor, markýz De Rosa ‒ vůdce londýnského upířího klanu ‒ a slečna Julie Lawrencová, dcera skřítka a čarodějnice. Viktor chce Juliet, a to nejen kvůli tomu, že dokáže poznat magicky cenné předměty a vycítit magii. Juliet pro změnu chce zachránit svého kamaráda Leveta, který se dostal do průšvihu v docích.

Tentokrát napsala Alexandra Ivy historickou paranormální romanci, která doplňuje události probírané v sedmém díle celé série. Zápletka je mnohem přímočařejší než u předchozí novely, ale rozhodně jí nechybí značné romantické, tajemné a temné kouzlo. A bohužel ani Levet.

Poslední novela Temnotou navěky se odehrává přibližně mezi sedmým a osmým dílem série, ale zároveň navazuje (po pár stoletích) na události předchozí novely. Viktorův zástupce upír Uriel musí vypátrat, kde se nachází uvězněná cikánka Katy, dvojče zákeřné a nebezpečné upírky Mariky, a zároveň ztracená matka míšenky Layly. Jako nástroj prastaré pomsty se Uriel s Katy ocitnou na výletě do pekla, odkud možná neseženou zpáteční jízdenku.

Katy je něco mezi spící Šípkovou Růženkou a Sněhurkou ve skleněné rakvi, ale než ji princ, tedy upír stačí políbit, tak věci naberou nečekaný spád. Když se k tomu přidá i mrňavá zubatá démonka se zákeřným smyslem pro humor a pár pomstychtivých nadpřirozených stvoření, tak mají hrdinové o zábavu postaráno. Mimochodem, někdo zapomněl Katy říct, že negližé není ideální oděv na výlet do pekla.

Ač to nejspíš nebylo úmyslem, tak novely nejsou seřazeny chronologicky, ale kvalitativně. Nejlepší jízdou je bezesporu pátrání vedené Lucem a Sofií. Po nich následuje průzkum londýnského podzemí s upírským gentemanem a až nakonec zastávka v pekle. Čtenářky série Strážci věčnosti rozhodně mohou být plně spokojeny s zážitkem, jenž jim sbírka Spolu v temnotě přinese.

Vydaly: Levné knihy; 2013