Laurell K. Hamiltonová: Micah

Larry Kirkland má za úkol oživit svědka jednoho federálního případu, když má však odletět, jeho manželku Tammy odvezou do nemocnice kvůli komplikacím v těhotenství. Larry zavolá oživovatelce zombií Anitě Blakeové, jestli by za něj nezaskočila a případ nevzala. Anita kývne, a protože musí sytit svou sexuální touhu, tak s sebou vezme jako svého asistenta Micaha.

LKH_Anita13_MicahVůdce smečky leopardů Micah to pojme jako příležitost užít si s Anitou pár dní o samotě a v romantickém duchu. Což Anitu vyděsí, protože se bojí, že všechno zkazí. Místo aby si užívala, co jí Micah nabízí, tak nad vším dumá a vzteká se, ale nakonec se i Anita rozhodne hodit své pocity za hlavu a chvíle s Micahem si užít. Taky se dozví něco z minulosti svého poměrně nového životního partnera.

Micah konečně v příběhu projeví trochu víc své osobnosti, není jen tím klidným partnerem, který si nechá všechno líbit, jak ho čtenář znal doposud. Kdo by si taky nechal líbit odmítání romantického trávení času, když k tomu má konečně příležitost.

V tomto poměrně krátkém díle si mnohem víc užijeme „staré“ Anity. Erotická stránka knih se tu objevuje jen jako romantický nádech, i když abstinovat Anita s Micahem taky nebudou. Větší důraz je kladen na události kolem oživování svědka. Nebyla by to Anita, aby se něco nepřihodilo i při tak rutinním úkole.

I ve třináctém díle se dočkáme rozboru Anitiných pocitů, někdy je jich možná trošku moc. Přeci jen Anita dumá nad věcmi, nad kterými běžný člověk nepřemýšlí, protože jsou naprosto přirozené.

Laurell K. Hamiltonová opět dokázala, že umí napsat knihu, ve které se skvěle doplňuje akce a romantika. Znovu napsala poutavý a napínavý příběh s nadpřirozenými prvky. U série Anita Blakeová jsme zvyklí na větší rozsah knih, někdy snad až přílišnou rozvleklost, tato kniha je však kraťoučká a zrovna u ní mi přišlo, že by jí pár stránek navíc neuškodilo, ale k nahlédnutí do Micahovy dosud tajemné minulosti to stačilo.

Ukázka

Vydala: Epocha; 2013

Koupit knihu