Soutěž o knihu Fatal Virtual – vyhodnocení

V prosinci vyšel Petru Hetešovi v nakladatelství Brokilon další román – Fatal Virtual. Přinesli jsme vám na webu z něj i ukázku a minulý týden jsme o knihu soutěžili. Jak soutěž dopadla?

Anotace:
Hetesa_Fatal_virtualPřežil jsem to. To vám můžu říct klidně předem, i když si nejsem jistý, jestli ten zbytek života ještě k něčemu bude. Zdroje energie na Zemi docházely mnohem větší rychlostí, než s jakou pracovaly vědecké týmy na vymýšlení úplně nových. Přitom to bylo od začátku tak snadné…
Přenést veškerý civilizovaný svět i s celou jeho ekonomikou do virtuálu. Počítače generující virtuální svět totiž spotřebují miliardkrát méně energie než ten reálný. Naprosto geniální.
Přesto v reálu musel zůstat aspoň někdo, kdo by jej udržoval v provozu a kdo by se o tyhle „udržovače“ staral. Jsem jedním z nich. Žiju v devátém patře opuštěné administrativní budovy a mám ho celé pro sebe. Všechny budovy v centru jsou opuštěné, protože devětadevadesát procent lidí sedí doma v obytných čtvtích na periferiích, téměř non-stop připojených na virtuál.
A všechno vážně krásně fungovalo, než mi začalo připadat, že ten jejich pitomý virtuál se začíná nějak divně prolínat s reálem. Prosakovat. Někde nejspíš byla chyba. Ale co s tím můžete dělat… Já jsem si pořídil glock. Jenomže – jak se ukázalo – to chtělo spíš něco mnohem razantnějšího. Třeba vagón plastické trhaviny.

Soutěžní otázky:
1) V jakém městě hlavní hrdina románu Fatal Virtual bydlí?
2) Jakou kouří hrdina značku cigaret?
3) V kterém patře hrdina žije?
4) Jak se jmenuje hra, kterou hrdina hraje v první kapitole?
5) Jak se jmenuje román, který vyšel Petru Hetešovi v Brokilonu v roce 2012?

Správné odpovědi:
1) Baltimore
2) Camel
3) v devátém
4) Logibor
5) Sex, drogy & cyb’n’roll

 

Do soutěže přišlo celkem 8 odpovědí. Výhru si odnese H. Vovsíková ze Sedlčan.

Blahopřejeme.