Nancy Holder, Debbie Viguié: Vlčí pramen – Zákon smečky

V Ozarských horách leží městečko Wolf Springs. Pomalu se vylidňuje, protože mladí z venkovského zapadákova míří do větších měst. Kdo by také toužil bydlet v díře, která na několik měsíců v roce skončí odříznutá sněhem od civilizace. Obzvlášť teď, když se zase dějí ty podivné věci…

Holder_Vlci_pramen2Jako by nestačili rekreanti z Centra Vnitřního vlka, pro něž jsou pořádány kurzy v bývalém lázeňském středisku Vlčí prameny. Nějaká záhadná bestie roztrhala pár místních středoškolaček. Po nocích se v okolí rozléhá vlčí vytí a městem se nesou historky o pekelném psu strážícím zapomenutý stříbrný důl. Všechno to zamotává hlavu jedné z nových obyvatelek  Katelyn McBrideové, čerstvému přírůstku místní vlkodlačí smečky.

Kat si skoro stihla ve Wolf Springs zvyknout. Našla si novou kamarádku Cordelii Fennerovou, spřátelila se s Vladimirem „Trickem“ Sokolovem a vypořádala se s životem v chatě uprostřed lesů. Ale právě v těch lesích ji napadla vlčí bestie a Kat se začala měnit. Její oporou se stala Cordelie, dcera alfy místní vlkodlačí smečky Lea Fennera. Jenže k útoku se nikdo z Fennerů nehlásí. Mohl to být někdo ze sousední znepřátelené smečky, nebo snad tajemný a děsivý „vlkodlačí bubák“  pekelný pes?

Druhý díl série Vlčí pramen navazuje na děj prvního dílu Proměna jen s krátkým časovým odstupem. Kat se snaží vypořádat se svou proměnou ve vlkodlaka, s hierarchií ve smečce, musí se naučit tajit informace před dědečkem a Trickem. Jako v každém správném románu pro mládež i zde se o hlavní hrdinku zajímají dva kluci. Jedním je dědečkův kmotřenec Trick a druhým zadaný Fennerův synovec Justin. Kat se ocitá v nepříjemné sitauaci, protože kamarádka Cordelie byla ze smečky vyhoštěna a našla si azyl u sousední smečky. Dívka se snaží objasnit i několik záhad: Kdo zabíjí lidi, když ne Fennerové? Kde se nachází stříbrný důl? A jaká tajemství před ní skrývá vlastní dědeček? Katelyn se nemůže zbavit dojmu, že má neustále v patách stvoření, které na ni zaútočilo a že jím není nic jiného než pekelný pes.

Nancy Holder a Debbie Viguié sice nenechaly Kat zahálet, ale čtenářům i hrdince dopřály velice málo informací o tom, co se ve Wolf Springs děje. Ani se příliš nerozepisovaly o duševní proměně hlavní aktérky, jen vypíchly body jako změnu jídelníčku, prudké výkyvy nálad, zesílení smyslů i zkvalitnění fyzičky. Vlkodlačství Kat nijak víc do hloubky neřeší a naprosto jí chybí smysl pro vlčí život. Je ale možné, že to má úplně jiné důvody a autorky je v dalším díle odhalí.

Vlčí pramen sice patří do žánru young adult, ale objevují se v něm i prvky thrilleru, ale hlavně hororu. Čtenáři se budou s Kat místy bát a jindy budou trpět paranoiou. Kniha má sice tři sta stran, ale čte se lehce jedním dechem.

Zákon smečky není poslední díl ze série a autorky nechaly pekelně otevřený závěr v dost napínavé scéně. Tak šup sem s dalšími dílem a tentokrát, ať už tam jsou odpovědi na všechny otázky.

Vydal: Alpress; 2013

Koupit knihu