TV tipy na 46. týden

Tak ještě jednou těsně před kinopremiérou dvojky si můžete zopakovat na HBO první část Rozbřesku nebo se zasmát u zombie komedie Revenant. Na AXN se znovu rozjede americká verze seriálu Cena za lidskost (Being Human).

Filmy:
Pondělí
21.00 HBO – Twilight sága: Robzřesk 1
Režie: B. Condon
Hrají: K. Stewartová, R. Pattinson, T. Lautner, B. Burke, P. Facinelli
Fantasy film USA (2011). V dalším pokračování Twilight ságy, svatba Belly a Edwarda, následné líbánky a příchod jejich dítěte přináší nepředvídatelný a šokující vývoj událostí, včetně komplikací s vlkodlakem Jacobem Blackem. (112 min)
Ve čtvrtém pokračování Twilight ságy, svatba Belly (Kristen Stewartová) a Edwarda (Robert Pattinson), následné líbánky a příchod jejich dítěte přináší nepředvídatelný a šokující vývoj událostí, včetně komplikací s vlkodlakem Jacobem Blackem (Taylor Lautner).
ČSFD: 54 %

02.25 Cinemax – Revenant
Režie: D. K. Prior
Hrají: D. Anders, Ch. Wylde, L. Griffithsová, J. Kingová
Komedie USA (2009). (112 min)
Jediná věc horší než zažít smrt nejlepšího přítele je, když se mrtvý přítel vrátí zpět k vám … Hororová komedie vypráví příběh vojáka, který byl zabit v Iráku a následně se vrátil zpět jako zombie. Tělo Barta Gregoryho právě uložili k věčnému odpočinku, takže proč je stále při vědomí a potlouká se kolem? Jediný na koho se Bart může obrátit je jeho nejlepší přítel Joey. Oba velmi rychle dojdou k závěru, že krev představuje život. Bart potřebuje ke svému přežití pořádnou skleničku rudé tekutiny. Bohužel se zdá, že většina lidí si svou krev chrání, a tak musí Bart s Joeym vymyslet alternativní plán. Dva kamarádi dojdou k závěru, že nebezpeční dealeři drog a vrazi nikomu chybět nebudou a rozhodnou se město vyčistit od těchto zlých živlů a při té příležitosti získat dostatek krve, která zabrání aby se Bart obrátil v prach. Jenže jejich dobrodružství se brzy značně zkomplikuje…
ČSFD: 59%

03.35 HBO – Kazatel
Režie: S. Ch. Stewart
Hrají: P. Bettany, K. Urban, C. Gigandet, M. Q, L. Collinsová
Akční horor USA (2011).
Postapokalyptický akční horor vypráví o knězi-bojovníkovi, který poruší církevní zákon a spojí se s mladým šerifem a kněžkou, ve snaze vystopovat skupinu upírů, kteří unesli jeho neteř. Ostřílený a nevyzpytatelný bojovník se vydává na nebezpečnou výpravu – musí zachránit svou neteř.
ČSFD: 55 %

Pátek
22.30 Cinemax – Upír
Režie: S. Iwai
Hrají: K. Zegers, K. Castle-Hughesová, A. Plummerová, T. Morgan, A. Clemensová
Horor USA/Jap./Kan. (2011).
Simon se jeví docela normálně, je to průměrný mladý muž, oddaný své práci pedagoga a pečující o nemocnou matku. Pod povrchem se však skrývá něco zcela nečekaného. Simon usilovně prohledává internetové chaty a diskusní fóra ve snaze najít dokonalou dívku: krásnou, plachou a… se sebevražednými sklony. Simon má totiž prazvláštní úchylku: nutkavou chuť napít se krve.
ČSFD: 53 %

Neděle
22.00 Cinemax – Vlkodlak
Režie: J. Johnston
Hrají: B. Del Toro, A. Hopkins, E. Bluntová, H. Weaving, G. Chaplinová.
Horor USA (2010).
Benicio Del Toro v hlavní roli ztvárňuje znepokojeného aristokrata, který se poté co zmizel jeho bratr vrací zpátky domů. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha.
Dětství Lawrence Talbota (Benicio Del Toro) skončilo té noci, kdy mu zemřela matka. Jeho otec (Anthony Hopkins) ho poslal z ospalé viktoriánské vesničky Blackmoor do azylu v ústavu pro choromyslné, a poté Lawrence odjel do Ameriky. Po letech ho vyhledá snoubenka jeho bratra Gwen (Emily Bluntová) a žádá ho, aby jí pomohl ztraceného bratra najít. Talbot se tedy vrací domů a zjišťuje, že bratrovo tělo bylo nalezeno roztrhané. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha… a netuší jak děsivý osud jej potká. Kdosi nebo cosi disponující brutální silou a poháněné neukojitelnou touhou po krvi vraždí vesničany. Přijíždí nedůvěřivý inspector Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), aby celou událost prošetřil…
ČSFD: 61 %

Seriály:
Po-Pá
11.20 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 4.10 – 4.14 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.3 Prima Love – Čarodějky 2.02-2.08
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.09 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.08
02.55 Prima Cool – The Walking Dead 2.08 (orig.znění)
Út
22.00 HBO – Pravá krev 5.07
St
22.25 MTV Czech – Údolí smrti 1.03,1.04

22.55 AXN – Cena za lidskost (GB) 4.08
00.05 AXN – Cena za lidskost (USA) 1.01

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.