Rozhovor s Michaelem Trevinem

Michael Trevino o přeměně ve vlkodlaka: Tyler začíná šílet. (překlad rozhovoru pro Wetpaint.com z 6.12.2010 – Rochell D. Thomas)

V některých zemích je protizákonné mluvit a řídit zároveň. Aspoň vidíte, jak Michael Trevino žere fanoušky Wetpaint: Chlap, co hraje Tylera Lockwooda v The Vampire Diaries kvůli nám překročil zákon. Klábosil s námi 45 minut, zatímco řídil po Los Angeles a něco si zařizoval. Chápete, že to je láska, když dělá něco ilegálního. Dělám si srandu, lidi. Měl hands-free.

Michael nám dopřál úlovek, co se týče blížící se Tylerovy vlkodlačí proměny, ale i mnohé další. Čtěte dál o Tylerově přeměně v epizodě 2.11 By the Light of the Moon.

Micheal Trevino: Ahoj, Rochell, tady Michael Trevino.
R: Á, podívejme na tebe, taková pohotovost.
M: Jo. Zrovna řídím. Vím, že to není bezpečné, ale to bude v pohodě.

R: Co ty pro nás neuděláš! Máš aspoň hands-free?
M: (váhá) No, jasně. (směje se) Pojďme na to.

R: Jo, pojďme. Jak se máš?
M: Jsem v pohodě. Mám se dobře. Jsem zpátky v Los Angeles a mám tu nějaké schůzky.

R: No, máme na tebe hodně otázek. Dáme ti šanci zastavit. Začněme jednoduše: Je Trevino tvé pravé jméno?
M: Určitě. Chci říct, správně se to vyslovuje Treviño, protože jsem čistokrevný Mexičan. Ale ano, Trevino je mé příjmení.

R: Někteří lidé si myslí, že to zní italsky.
M: S tím se setkávám často. Nikoho za tu chybu neobviňuju. Je to běžné. Ale ne, je to mexické.

R: Tak, přichází velký den Tylera Lockwooda v By the Light of the Moon. Viděli jsme na Twitteru, že jsi řekl: „Proměna v upíra není nic oproti proměně ve vlkodlaka.“ Co jsi tím myslel?
M: Nemluvím nezbytně o mejkapu či zvláštních efektech. Mluvím jen o té celé věci. O celé transformaci a čím musíš projít při vlkodlačím prokletí na rozdíl od toho, když jsi upír a zupíříš.

R: Myslíš proto, že upíří se lépe kontrolují, co dělají?
M: Jen říkám, že podle mne by byla proměna ve vlkodlaka mnohem víc bolestivá. Je to mnohem názornější a hrůznější než když se poprvé promění upír. Řekněme například, když se Caroline poprvé proměnila, měla scénu, kde jí vylezly tesáky, a bylo to bolestivé, protože to bylo poprvé. To chápu. Ale znásobme to stokrát. Mění se ti celé tělo. Lámou se kosti a všechno. Tím si prochází vlkodlak.

R: Nacvičoval jsi různé způsoby bolestivých křečí a žaludeční nevolnosti?
M: Chápejte, bylo toho hodně, na co jsem se musel připravovat. Bylo to hodně fyzicky náročné. Dost. Ale ano, fyzicky jsem trénoval pár věcí, zkoumal to a viděl, jak by někdo reagoval, kdyby se mu pohybovaly vnitřnosti a lámaly kosti v každém kousku těla.

R: Kde se dá najít takový výzkum?
M: No, můžeš se podívat na staré filmy. Myslím si ale, že hodně je na tvé vlastní představivosti, protože na tom neexistuje nic správně nebo špatně. Ve scénáři bylo popsáno, jak by se určité části těla měly lámat. Procházel jsem si ten scénář a uvědomoval si, že možná takhle to má být. Takhle se to má provést

R: Jak přesně vlastné tvá přeměna proběhla? Ve Stmívání prostě skočili a stali se z nich vlci.
M: Naše taková není. Jsem opravdu pyšný na to, jak jsme přeměnu pojali. Nemůžu říct příliš. Ale můžu říct, že to není vůbec jako ve Stmívání nebo v Pravé krvi. Neproměním se ve vlka v okamžiku. Je to dlouhý, bolestivý proces.

R: Takže jsou v tom krev a slzy.
M: Spousta toho všeho. Uvidíte Tylera jak se jako člověk rozpadne. Tohle prokletí ho ničí. Je to dlooouhé. A bolestivé.

R: Kevin Williamson (producent) už se chlubil na Twitteru, co jste natáčeli. Jak ses cítil?
M: Než jsem to šel natáčet, byl jsem vyděšený k smrti. To prokletí je něco, čím byste si nechtěli projít. Musel jsem se plně ponořit do těch scén, aby z nich něco bylo, aby byly uvěřitelné. Mám dobrý pocit z toho, co Kevin říkal. Nemluvíte jen o našem producentovi, ale o člověku, který je v tomhle byznysu už nějakou dobu a který stvořil Dawsonův svět a Vřískoty. Takže když někdo jako on tohle řekne, hodně to pro mne znamená.

R: Jak dlouho trvalo natáčení tvé proměny?
M: Natáčeli jsme to dva dny. Dva čtrnáctihodinové dny. Ale je to několik scén, které se stanou za určitou dobu. Není to jen jedna scéna. A máme jiné pojetí té přeměny. Nemůžu moc prozradit, ale je to něco úplně odlišného než to, co se dnes spojuje s vlkodlačstvím.

R: Pokud bys mohl spojit dvě existující přeměny, jak bys to popsal. Je to Teen Wolf společně s Americkým vlkodlakem v Paříži?
M: To se nedá k ničemu přirovnat. Jsme v úplně jiné lize.

R: Víme teď, že to spouští úplněk. Jenže tohle jsou Vampire Diaries a nic se v tomto seriálu nestane v příhodný čas. Takže jaký večírek či jiná společenská událost naruší tuhle Tylerovu přeměnu?
M: Aniž bych moc prozradil, Tyler se pokusí… Bože, jak to říct? Podívejte.  On tak nějak přijde na to, že když se promění, asi zraní lidi. Tyler se proto pokusí se uvěznit, aby nikomu neublížil. Zamkne brány a nachystá řetězy. Chce zajistit, že bude svázán, protože nad sebou nebude mít kontrolu. Takže nemyslím, že se utrhne při své první přeměně. Může, ale nemusí.

R: No tak, musíš nám prozradit víc. Co bylo největší výzvou během proměny – krom toho, abys nevybuchl? Nesežrat Caroline?
M: Ach, bože. Už jen si tím projít. Celá ta věc byla výzvou, protože byla tak nová. Jednou se něco stane a on se cítí dobře. Je v pořádku. Ale pak se stane něco jiného. A pak jsou tu pudy, které ním prochází během přeměny. Není to tohle, je to něco jiného. Cítí, jak se to v něm tvoří. Začíná šílet.

R: Bláznovství je fajn. A když už mluvíme o bláznění, jak myslíš, že by Tyler dopadl v psích zápasech s Jacobem ze Stmívání?
M: Nevím. To by bylá pěkná rvačka. Ale co si pamatuji, tak jejich vlkodlaci měli výšku okolo 12 stop (3,7 m). Byli nadprůměrně velcí. Naši jsou víc reální. Takže nemyslím, že můžeme srovnávat ty dva v boji jako vlky, protože to je jako dva jiné nadpřirozené světy.

R: Když jsi musel projít přeměnou ve vlkodlaka, kolik času si strávil v maskérně?
M: Ne moc dlouho. Pro první přeměnu jsme museli použít jen pár protéz. Takže to dlouho netrvalo. Víte, u nás je to spíš o hraní než o speciálních efektech a úžasných maskách – ačkoli je máme. Takže jsme hodně natáčeli. Byl jsem tahán po scéně a doufám, že to bude vypadat dobře.

R: Když říkáš „ne moc dlouho“, co to znamená? Chceme detaily. Kolik času ti zabere připravit se pro kameru jako Tyler?
M: (směje se) Musíte přidat asi 40 minut. Každodenně mi dělají vlasy a makeup, to zabere tak 20, maximálně 30 minut. Pro tu scénu jsme potřebovali asi dalších 40 minut. Nic extra.

R: Takže míň než hodinu a půl. Takže to zabere méně času vytvořit vlka než stvořit krásnou ženu z Vampire Diaries?
M: Určitě. Ony tam bývají dlouho. Ale naše dámy vypadají nádherně pořád.

R: Dobrá. Než tě necháme jít, řekni nám tři dobré tipy k epizodě s přeměnou.
M: Tyler to zvládne. A je to opravdu názorné – celé to ukážeme v této epizodě. Nebude to vůbec jednoduché. Myslím, že lidé budou překvapeni tím, co jsme připravili a co uvidí. Jeho přeměna je dlouhá akce. Nebude to rychle a bude to odlišné od čehokoli, co teď probíhá ve filmech či televizi. Určitě je to úplně jiné. Lidé budou překvapeni. Aspoň já doufám, že budou šokováni a překvapeni, co uvidí 9. prosince.

Zdroj: www.wetpaint.com
Překlad: Renča