True Blood – Pravá krev OST

Na soundtracku k seriálu True Blood – Pravá krev, si můžete poslechnout převážně hudbu amerických country muzikantů, najdete zde ale také pár rockových kousků a jednu rapovou záležitost. Pojďte zjistit, jaká hudba se rozléhá městečkem Bon Temps a co nejčastěji uslyšíte u Sama v Merlotte’s :)

True Blood

Seznam skladeb:
Jace Everett – Bad Things
Wilco –  Far, Far Away
Steve Earle – Feel Alright
Black Rebel Motorcycle Club – Red Eyes And Tears
The Children Nightmare – Robotz
Wayne "The Train" Hancock – Brand New Cadillac
Dixie Chicks – Lullaby
Little Big Town – Bones
AC/DC -You Shook Me All Night Long
Blood What True – Say Wat It Do
Phil Phillips –  It"s Alright
Cat Power – Half Of You
Rusty Truck – Cold Ground
Charlie Robison – Good Times
C.C.Adcock – Y"All"d Think She"d Be Good 2 Me

Soundtrack neotvírá nikdo jiný než Jace Everett a jeho skladba „Bad Things“, kterou můžete slyšet v úvodní znělce Pravé krve. ,,Bad Things“ pochází z jeho debutového alba z roku 2006. Dokážete si znělku představit bez věty „I wanna do bad things with you“, která zazní na konci? Já ne.

Nemusíte být zrovna milovníky a znalci country a folku, abyste na albu nepoznali známá jména, která se v těchto žánrech proslavila. Jsou jimi seskupení Dixie Chicks (Lullaby)
a americká písničkářka Cat Power. Právě její skladba Half of Me se objevila v 6. epizodě
1. řady seriálu v milostné scéně Sookie a Billa. Další ze zástupců country stojí za zmínku Steve Earle, který za své 24leté působení na hudební scéně stihl nasbírat 14 úctyhodných nominací na Grammy, tu poslední proměnil a získal cenu v kategorii „Best Contemporary Folk/Americana Album“. Na soundtracku najdeme jeho pohodovou píseň „Feel Alright“. V podobném tempu se nese i ,,Good Times“ Charlieho Robisona a „Bones“ Little Big Town. O něco svižnější jsou kousky „Y"All"d Think She"d Be Good 2 Me“ a „Brand new Cadillac“.

Z konceptu alba vyčnívají výrazně 2 skladby, tou první je rapová „Say Wat it Do“, která trvá něco málo přes 2 minuty a je celkem příjemným oživením desky. O nic delší není „Robotz“ celkem neznámých The Children Nightmare. Mohu vás ujistit, že při jejím poslechu budete trpět víc, než kdybyste se ocitli ve spárech toho nejkrvelačnějšího upíra, který by vás před kousnutím do hrdla mučil tím nejhrozivějším způsobem. I když se už
za dítě nepovažuji, tato skupina by mohla být opravdu mou noční můrou, kdybych jejich „Robotz“ poslouchala pořád dokola. Naštěstí jsem si mohla spravit sluch výbornými Black Rebel Motorcycle Club a legendami AC/DC.

Hudba do seriálu a jeho prostředí dobře pasuje, hlavně volba úvodní písně vyšla na jedničku. Pokud i přes svou kvalitu (kompilace byla nominovaná na Grammy) soundtrack k Pravé krvi vašim uším nelahodí, zkuste hudbu z jednotlivých dílů Upířích deníků.

 

Videa:

Úvodní znělka – Jace Everett – Bad Things

 

The Children Nightmare – Robotz