Made In Hong Kong

V diskografiích různých skupin se už objevilo mnoho podivností. Důvodem je přestávka ve tvůrčí činosti, nebo příliš časově náročné turné. Důvod, který k tomuto podivnému kroku dohnal i skupinu Nightwish nevím…

Světlo světa v roce 2009 spatřil titul Made In Hong Kong (And In Various Other Places). První CD obsahuje 11 písní, druhým diskem je DVD se třemi klipy a dokumentem z nové éry Nightwish. První věcí, kterou zaslechneme po spuštění CD, je už nám známá melodie – Bye Bye Beautiful v živé verzi. Celkem na tracklistu naleznete 8 live písní, všechno z alba Dark Passion Play. Zhodnotím tedy všechny live verze jako celek. Výborný zvuk, Anettin hlas zní skvěle. Marco ale v písni The Inslander zní trošku podivně, možná to tak připadá jenom mě. Za zmínku stojí i instrumentálka Last Of The Wilds. Live verze ale končí a nastupují..ehm..rarity? Escapist je středně rychlá věc s dobrým intrem. Anettin hlas ustoupí a svůj prostor dostane Marco ve skladbě While Your Lips Are Still Red. Pomalá balada která se už ukázala tolikrát až začíná být protivná. Konec je tu a ukázal se v podobě Cadence Of Her Last Breath. Tentokrát ale byl vynechán hlas Anett a uslyšíme demo verzi s hlasem Marca. Opravdu zajímavá věc která stojí za poslechnutí. Tím ale CD končí.

DVD začíná dokumentem o Dark Passion Play Tour, zajímavá věc jen pro skalní fanoušky.  Klipy, které následují po tomto, jste už mohli vidět skoro všude ale jejich přítomnost není zbytečná. Bye Bye Beautiful, klip, který mě moc neuchvátil, ale dal by se označit jako zajímavý výtvor. Amaranth je video, které by se dalo označit za krátký film, stejně jako další The Islander.

Videa končí a na řadě je hodnocení, to se dostalo na 85%. CD jsem sice zkritizoval ale pro skalní fanoušky přinese zajímavé věci.