Album Bludička – únik do světa fantazie (PR)

Skupina Tempus díky úspěšné sbírce na Donio vydala dlouho očekávané album Bludička. Vydání alba podpořila také výpravným videoklipem k písni Nesplněná touha.

Tempus je brněnská hudební skupina hrající world music s rockovými prvky, inspirovanou středověkými melodiemi. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již sedmnáct let.

 

 

 

Album, které vznikalo zhruba dva roky, přináší deset nových skladeb. Autoři skladeb Linda Ravenna a David Zima pracovali jak s autorskými nápady, tak se středověkými tradicionály. Album se vyznačuje bohatým a netradičním obsazením hudebních nástrojů a čerpá inspiraci z různých hudebních vlivů. Jednotlivé písně mají poměrně velké žánrové rozpětí.

Tempus si pozvali do studia také zajímavé hosty, jako např. skvělého bubeníka Stanislava Plisku z Motorbandu, perkusistu Pavla Plcha z uskupení Tomáš Kočko & Orchestr nebo flétnistku Hanku Osifovou z kapely Wolfarian. Texty byly vytvořeny ve spolupráci s talentovanou spisovatelkou a textařkou Kristýnou Dostálovou. O finální zvuk a produkci se postaral mistr ve svém oboru Broněk Šmid. Grafik a ilustrátor Jiří Dvorský dal Bludičce vizuální tvář. Navrhl a nakreslil originální ilustrace a nafotil nové promo fotky kapely.

 

 

 

Celé album Bludička vyšlo v polovině prosince 2023 a najdete ho také na streamovacích platformách. Fyzické CD si mohou fanoušci zakoupit na e-shopu kapely.

Web: https://www.tempus.cz/
Spotify: https://open.spotify.com/album/1hNrC5kOtSWkG3KJwn0xnK
FB: https://www.facebook.com/tempuscz
IG: https://www.instagram.com/tempus.cz/
YT: https://www.youtube.com/@Tempuscz