Prosincová Pevnost s Keanu Reevesem i Vilmou Kadlečkovou

Nejen fanoušci nekromancie a Keanu Reevese si v nové Pevnosti přijdou na své. Budou hořet světy, lháři i háje druidů, a to jen a jenom pro vás.

O tom, že je KEANU REEVES největší božan Hollywoodu, se nemusíme přít. Však nám to brzy dokáže i v novém MATRIXU. I tohle téma nakousneme a ještě přihodíme něco málo k DUNĚ a k druhému VENOMOVI.

Mezi seriály pak září alternativní MCU světy v animované parádičce WHAT IF…?

To už ale do vesmíru plného nekromantů zve HARROW DEVÁTÁ, nová císařská liktorka od Tamsyn Muirové. Seznámit se ale určitě chcete i s ODKAZEM POPELA, temnou fantasy ságou od zasloužilého warhammeristy Matthewa Warda, anebo s románem INKOUST A PEČEŤ, s příběhem ze světa železného druida od Kevina Hearna.

Povídkami pak do nového čísla přispěli Radka Korbová a Patrick Griel.

A o KRÁLOVSTVÍ LHÁŘŮ, úvodu do cyklu Odkaz krále žoldnéřů, už jste slyšeli? Mimochodem, čas si na nás udělala i VILMA KADLEČKOVÁ, kterou jsme vyzpovídali u příležitosti vydání VRSTVY TICHA, dalšího střípku z unikátního vesmíru Mycelium.

Zatímco z komiksových stran kynou SPIRÁLA, MĚSÍČNÍ TVÁŘ, BŮH KRYS a ONE-PUNCH MAN, Kristýna Sněgoňová je připravena každému zájemci předat další nálož svých profíckých rad.

A v historické sekci na vás čeká seznámení s Columem Cillem, svatým Kolumbem z Iony, čarodějem, válečníkem a apoštolem piktského lidu. Ani tím ale nekončíme.

Nejen že zavzpomínáme na uplynulý Comic-Con, ale protože čas nečeká, představíme si hlavně SAMA WITWERA, prvního hosta COMIC-CON PRAGUE 2022, superakce, jež proběhne již 18. – 20. února.

A stejně jako se blíží FÉNIXCON A PARCON 4041, nesmíme zapomenout ani na připomínku, že v plném proudu je i nový ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, jedné z nejlepších cest, kterak dostat svoji povídku na stránky Pevnosti.

A to rozhodně není vše. Chcete vědět víc? Pak víte, co máte dělat 😊
#casopispevnost

Příloha:
Tad Williams: Srdce ztraceného
Ineluki, strašlivý král bouří, byl poražen. Zbytky jeho spojenců, nesmrtelných Nornů prchají na sever zpustošenou krajinou a v patách je jim vojsko lidí a jejich spojenců. Protože tohle musí skončit. Už nikdy nesmí Východní Ard rozvrátit válka podporovaná tou nejtemnější magií, kdy bratr čelil bratru a ze země vylézaly nejděsivější stvůry. Jenže… nakonec se ty největší stvůry skrývají v nás, a i v monstrech může být kus člověka nebo aspoň cti. Co se ale stane, když pro to nejlepší v nás není prostor?
Srdce ztraceného bylo jednou z událostí první dekády tohoto století v americké fantasy. Návrat Tada Williamse do světa Východního Ardu, navíc zasazený hned po událostech Věže zeleného anděla?! A Williams očekávání nezklamal. Jen je naplnil jinak. Jeho krátký román je vášnivou obžalobou války a toho, jak zapomínáme na dobro. Navíc se konečně podíval i do duše druhé strany konfliktu. A Nornové jsou… fascinující. Nejen proto, že ze svého pohledu jen napravují velkou křivdu. Jsou mezi nimi i opravdoví sympaťáci, ale masomlýnek války jim nedovolí nic jiného než pokračovat v sebezničujícím boji. A nad vším se vznáší přízrak jejich děsivé vládkyně…

Časopis Pevnost 12/2021
www.pevnost.cz