Říjnová Pevnost s Červeným trpaslíkem zve na Comic-Con Prague

Nachystejte uzenáče, na Svět knihy a Comic-Con Prague jsme zpět. Nejen Červeným trpaslíkem ale živ je člověk. A navíc k vám nová Pevnost přichází hned se dvěma obálkami!

Svět knihy už proběhl, pražského Comic-Conu se dočkáme za pár týdnů a na obou těchto akcích se s námi můžete potkat. Než tak ale učiníte, dobře vám radíme přečíst si nové říjnové číslo. Rozhodně v něm totiž nevládne jenom vagabundská partička od Kosmíka.

Jasně, ČERVENÉHO TRPASLÍKA probereme od Šumavy k Tatrám, ale dojde i na chlapíky jménem FREEGUY a SHANG-CHI. Anebo na souboj VENOM VS. CARNAGE.

Do dění ale promluví i světoběžník BATMAN, protože zavítal i do Česka, a navíc mu vyšla i historiografická publikace TEMNÝ RYTÍŘ.

DO PEKLA A ZPĚT se pak podíváme se spisovatelem Jakubem Hozou, kterému jsme položili i několik zvídavých otázek v exkluzivním rozhovoru.

A příhodně k blížícímu se filmovému svátku přichází také DUNA: VÉVODA Z CALADANU. Anebo raději navštívíte tajemné a děsuplné SANATORIUM?

Případně vás více lákají KRÁSKY A VETŘELCI, jejichž editorskou se stala vedle Leoše Kyši i naše Míša Merglová? Mimochodem, tahle parádní šestáková sbírka je k mání hned ve čtyřech obálkách!

S povídkami pak přicházejí Jan Urban a Jakub Hoza.

A Tomáš Sekerka nabízí pokračování vydařeného Nájezdníka z Pustiny s názvem OTROK MEGAMĚSTA.

Ve filmové a knižní podobě zavzpomínáme na HELLRAISERA, který se navíc brzy dočká i vlastního seriálu.

Jan Urban nám představí svoji novinku ZLODĚJ OSUDŮ. Blíže si popíšeme ZEMI V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové, která je také naším momentálním PROFÍKEM.

V anime sekci si posvítíme na fenomén COWBOY BEBOP, jehož seriál dorazí už v listopadu. V SIN CITY na nás čeká DRUHÁ DÁVKA. Vrací se také legendární trilogie NIKOPOL. Krvavými dějinami Afghánistánu nás tematicky provede lady Florentia Saleová.

Samozřejmě nesmí chybět finální summary před zahájením COMIC-CON PRAGUE 2021.

V Hlase fandomu vám představíme nový vznikající fanfilm PŘÍBĚH ZAKLÍNAČE VESEMIRA, pozveme vás na PŮLNOČNÍ CIRKUS a povíme si, co přijde následující měsíce v pevnostním podcastu GEEKZÓNA.

A ani tohle není vše. Fuj, tam se toho zase vešlo. Tak ať se vám hezky čte! Pevnost se nenechá zastrašit podzimem, protože i tentokrát je fantastická 😊

 

Příloha:
Jakub Mařík: Ve stínu slunce
Hra na kočku a myš ve stínu žhavého slunce. Když se z pasti stane nelítostné bojiště!
Lidstvo je zase jednou válce. Tentokrát ovšem netuší pořádně s kým. Záhadní Korzáři opakovaně napadají jejich kosmické lodě, přitom však žádný „nepřítel“ nebyl dosud fyzicky zajat, zabit nebo alespoň spatřen. Hrozba je však skutečná a válečné flotile nezbývá než reagovat adekvátním způsobem – útokem. Jak však bojovat s protivníkem, o němž absolutně nic nevíte?

Časopis Pevnost 10/2021
www.pevnost.cz