Listopadová Pevnost přibližuje nejen Nadaci a přináší Strážce galaxie

Nadační Hari Seldon, Kristýna Sněgoňová a Ondřej Neff jsou tvářemi nové Pevnosti, která se toulá napříč vesmírem. Meče a magie ale nezůstanou stranou!

Dámy a pánové, NADACE. Monumentální dílo Isaaka Asimova. Letos se ke svému jubileu dočkala seriálu, a jak jsme ho nakousli v našem podcastu GeekZóna, povíme si víc v časopise.

Stejně tak ale prozradíme víc o ETERNALS, zajímá nás ZELENÝ RYTÍŘ a ze seriálového světa se hlásí HRA NA OLIHEŇ.

A to už přichází ONDŘEJ NEFF, absolutní legenda tuzemské fantastiky. Také už jste nevěřili, že by mohl Arkadský cyklus pokračovat? Tak to jste se mýlili. Jsme připraveni vám představit ULTIMUS a k němu přihazujeme i rozhovor s mistrem.

Ovšem pozor, tím ta nejlepší domácí tvorba zdaleka nekončí. Je tu totiž ještě ZEMĚ V TROSKÁCH od Kristýny Sněgoňové. Stejně tak si ale představíme i TO NEJLEPŠÍ ZE SILVERBERGA.

V ságách skrze ZKÁZU ĎÁBLOVA AKRU rozvíříme vody kolem Sirotčince slečny Peregrinové. NEBE PO BOUŘI zakončuje tetralogii Jiskra v popelu, jejíž autorkou je Sabaa Tahirová.

Povídkami tentokrát přispěli náš redaktor Martin Kužel a Lucie Sombra Lukačovičová.

S Lucií Lukačovičovou jsme navíc prohodili pár slov, protože jí nyní vychází ZÁKON AZYLU.

Z komiksových luhů a hájů vřele doporučujeme rozhovor se Štěpánem Kopřivou a Michalem Suchánkem, kteří dostali do Česka BATMANA.

Svoje ale mají na srdci také SIEGFRIED, SPY FAMILY a čtvrté WITCHBLADE KOMPENDIUM.

V historické sekci se dočkáme drsné pravdy o Dni díkůvzdání a také o řežbě v Dušní ulici.

Jeden Comic-Con možná skončil, ale na klepe už klepe další, únorový Comic-Con Prague 2022.

V Hlase fandomu zavzpomínáme na letošní CONiáš, ale za upozornění stojí určitě i nový Dračí kalendář, 41. ročník Cena Karla Čapka a ohlédnutí za republikovým mistrovstvím ve famfrpálu, které pořádá Česká asociace famfrpálu / Czech Quidditch Association.

A ani to není všechno. A mimochodem, o víkendu se můžeme potkat na FOR GAMES.

Užívejte fantastiku plnými doušky, jsme tu pro vás!

#casopispevnost

 

Příloha Pevnosti:
Brian Michael Bendis: Strážci galaxie – Kosmičtí Avengers 
Jak hlídat galaxii? Od začátku, od prostředka!
Vraťme se na počátek Strážců galaxie… anebo skočme až za Thanose. Komiksový úvod do známé marvelovské týmovky bude mít vždycky problém si vybrat, odkud začít. Kosmičtí Avengers, první ze série komiksů o SG v produkci nakladatelství CREW, tenhle problém řeší po svém: mozaikou, díky níž do děje a postav vpluje i čtenář, který Strážce galaxie zahlédl jen ve filmu.
Daří se to několikastránkovými příběhy o jednotlivých členech Strážců. Na začátku – tentokrát doslova, tedy v úvodní kapitole – byl románek jednoho mimozemského prince s Meredith Quillovou. Její syn Peter moc dobře ví, že je pozemšťan jen zčásti, a je odhodlaný vyrazit do vesmíru… kde časem potká své osobité parťáky. Drax, Gamora, Rocket i Groot mají každý prostor na svou epizodku kreslenou výrazně odlišným stylem než ty ostatní, díky nimž je snadné si rychle udělat představu, co je každá postava zač.
Stejně jako u jakéhokoliv prvního dílu, i Kosmičtí Avengers si musí primárně odbýt úvod, a hlavně přesvědčit publikum, že chce pokračování. Prvek epizodní potyčky, ze které bude ještě průšvih, se tu využívá beze zbytku a komiks zdárně tancuje mezi už zmíněným představením hrdinů a větší dějovou linkou na galaktické úrovni. Naštěstí už z jedné pronesené věty o tom, že se na něco nemá sahat, bývá hned jasné, že na to někdo šmatat bude; tentokrát má přitom být hračkou Země a ruce pryč od ní mají dávat samotní Strážci. Můžete si tipnout, jak to dopadne – a kdo to komu vysvětlí ručně. Nebo si to prostě přečtěte!

Časopis Pevnost 11/2021
www.pevnost.cz