Holly Blacková: Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

„I srdce z kamene se dá zlomit.“ Nakladatelství CooBoo vydalo ilustrovaný doplňkový díl série Krutý princ od Holly Blackové.

ANOTACE:
Chlapci se mění. Stejně tak i příběhy.

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene.

Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Země víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého princ, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým úhlem pohledu.

V návratu do série Krutý princ si užijete zakázanou lásku, která rozbuší srdce, nenávist, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.

 

INFO O KNIZE:
Vydalo: CooBoo, květen 2021
Ilustrovala: Rovina Cai
Přeložila: Radka Kolebáčová
Vazba: vázaná
Počet stran: 192
Cena: 349 Kč

 

UKÁZKA Z KNIHY:

Elfhamský princ, odkojen kočičím mlékem a pohrdáním, narozen do rodiny již tak obtěžkané dědici, s neblahou věštbou visící nad jeho hlavou – od chvíle, kdy se narodil, byl Cardan střídavě zbožňován a zavrhován. Snad není divu, že se stal takovým, jakým byl. Všechny však překvapilo, že se stal i Nejvyšším králem Země víl.

Někteří ho přirovnávali k doušku silného alkoholu, který sežehne hrdlo, ale současně přinese kýženou vzpruhu.

Můžete si dovolit nesouhlasit.

Dokud se ho budete dovolovat, nebude mu to na obtíž.

 

I

Král Země víl navštíví smrtelný svět

„Takhle?“ podiví se a pohlédne na vlny hluboko pod nimi. „ Takhle jsi cestovala? A co kdyby kouzlo přestalo účinkovat ve chvíli, kdy s tebou Vivi nebyla?“

„Nejspíš bych se zřítila po hlavě rovnou do moře,“ odpoví Jude se znepokojivým klidem a svým výrazem dává najevo: děsivá rizika podstupuji dnes a denně.

Cardan musí uznat, že starčekoví hřebci jsou vynikající běžci a že i jeho naplňuje vzrušením hnát se oblohou s rukou zabořenou do bohaté koňské hřívy plné listí. Sám si potrpí na zdravou dávku nebezpečí, ale na rozdíl od jiných ctí v jeho dávkování určitou střídmost. Letmo pohlédne na svou nepředvídatelnou smrtelnou Nejvyšší královnu, které vlají rozpuštěné hnědé vlasy kolem obličeje, a když mu pohled oplatí, zajiskří jí v jantarových očích.

Vše nasvědčovalo tomu, že právě oni dva ze všech bytostí na světě zůstanou navždy nepřáteli.

Cardan v příznivý osud nevěří a zpětně si nedokáže uvědomit cestu, která ho dovedla až sem.

„Když jsem souhlasil s tím, že budeme cestovat tvým způsobem,“ snaží se překřičet vítr, „musíš pro mě taky něco udělat. Třeba to, že mi slíbíš, že se nepustíš do křížku s nějakou příšerou, jenom abys udělala dojem na zpustlého vílího muže, kterého, pokud vím, ani nemáš zrovna v lásce.“

Jude mu věnuje pohled. Takový, jaký u ní nikdy nezažil, když spolu navštěvovali palácovou školu, a přesto Cardan s neochvějnou jistotou věděl, už když ho poprvé zachytil, že vystihuje její pravou podstatu. Spikleneckou. Troufalou.

Neohroženou.

Došlo by mu to, i kdyby se na něj nepodívala. Jistěže s tím chce Jude bojovat, ať už je to, co chce. Má potřebu neustále všem něco dokazovat. Jako by si musela korunu na své hlavě znovu a znovu vydobývat.

Před nějakým časem Cardanovi vyprávěla o svém střetu s Madocem, poté co ho omámila, ale předtím než jed začal účinkovat. Zatímco se Cardan ve vedlejší místnosti opíjel vínem a utrácel čas marnotratnými řečmi, ona máchala nevlastnímu otci mečem nad hlavou a hrála o čas.