Lednová PEVNOST ukazuje, jak nadupaný bude nový rok! (PR)

S herní pařbou MONSTER HUNTER se známe už šestnáct let. Filmové adaptace se ale dočkala až nyní, poprvé. Ideální čas udělat si menší osvětové opáčko ohledně věčného souboje FILM KONTRA HRY, respektive herní předlohy.

Příšeráci ale dorazí i v seriálech, které tentokrát zastupuje báječně makabrózní úlet jménem TŘICET STŘÍBRNÝCH. V tomhle Španělsku by nic nenadělala ani WONDER WOMAN, k níž si řekneme ještě pár slov.

Zásluhou nového komiksu ale zavzpomínáme i na BUFFY, PŘEMOŽITELKU UPÍRŮ. A jako velkou lahůdku přihodíme také exkluzivní rozhovor s admirálem Adamou, Edwardem James Olmosem, jedním ze skvělých hostů COMIC-CON PRAGUE 2021, a představíme vám i dalšího hosta, Caru Buono.

A jedeme dál: Petr Heteša přichází s novinkou YARMINŮV SYNDROM, o níž s námi prohodil i pár slov. Robert Silverberg již ví, jak vypadá TVÁŘ VOD. Neil Stephenson otevírá KRYPTONOMIKON.

Povídkami přispěly Lucie Kaňová a Lucie Matějíčková.

Víc si ale povíme také o ENCYKLOPEDII KOMIKSOVÉHO FILMU.

Parádní sci-fi jménem PLOŠINA představuje Roger Levy. Všichni slavíme ENDYMIONŮV VZESTUP, jehož vydáním Argo s Tritonem završují kultovní ZPĚVY HYPERIONU.

A jestli chcete něco poradit od profíků, třeba na téma steampunk, naslouchejte LUCII LUKAČOVIČOVÉ.

Anebo se můžete v komiksech seznámit se ZÁLESKAUTKAMI a POKÉMONY RED A BLUE. Případně nabízíme výlet do světa ASSASSIN´S CREED.

Samozřejmě ale nesmí chybět historie, tentokrát zastoupená frískými piráty i korzáry a Josefem Šnejdárkem, československým generálem, který lstí zachránil Slovensko.

A co na to Hlas fandomu? Jeho témata jsou PROJEKT NORTHMOOR, pátý HORRORCON a soutěž O STŘÍBŘITĚLESKLÝ HALMOCHRON. A ani to není všechno!

Pevnost se těší, jak s vámi prožije celý krásný nový rok 😊

Příloha Pevnosti:
Znovuzrození hrdinů DC: Flash
Flash je možná nejrychlejší muž světa, ale komiksová pšenka mu v Česku ještě před pár lety nekvetla. Nakladatelství CREW se výrazně zasloužilo na tom, aby se to změnilo, když začalo vydávat samostatnou Flashovu sérii. V ní má Barry Allen plnou hlavu starostí. V Central City se totiž objeví další super-rychlíci. Barry vídá podivné vize, skoro jako z jiného života. A aby toho nebylo málo, Flash bude muset čelit novému, nebezpečnému protivníkovi.
Pokud čtenáři Flashe znají jenom z CW seriálu, potažmo z DCEU, bude možná chvilku trvat, než se v komiksu zorientují. Ale opravdu jen chvíli, protože je Joshua Williamson záhy zvládne zaháčkovat příběhem, v němž není nic takové, jak se na první pohled zdá. Po krátkém představení Barryho minulosti se již rozjíždí hlavní příběhová linka plná akce a napětí, která nabídne nejednu překvapivou zákrutu. Přidejte k tomu zajímavé hrdiny, klaďase i záporáky, a máte o zábavu vystaráno.
Ani po výtvarné stránce si komiks nevede špatně. Postavy mají každá vlastní podobu i specifickou mimiku, jejich emoce jsou snadno rozpoznatelné. Kresba je jednoduchá a přehledná, byť s ostřejšími hranami, nepůsobí tak uhlazeně jako jiné komiksy. Akční scény jsou snadno čitelné, nikdo se v nich neztratí. A samozřejmě – nesmí chybět živé barvy! Spousta barev!
Když blesk udeří dvakrát je tak skvělé uvedení do nové komiksové série, které sice odkazuje na předchozí dění, ale je stejně tak pochopitelné pro nováčky i zaryté Flashovy fanoušky.

 

Pevnost 1/2021
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost