Santa Clarita Diet

Se zombiemi můžeme bojovat, můžeme před nimi prchat nebo se skrývat, ale co když se jednou z nich stane vaše manželka?

 

 

Sheila a Joel Hammondovi, manželé ve středním věku, vedou spokojený, byť vcelku rutinní život. Pracují jako realitní makléři a vychovávají dvě – jak jinak – ne úplně zlaté děti. Nepatrná nehoda však obrátí jejich život vzhůru nohama. Sheila zjistí, že se začíná jaksi rozpadat, a k tomu trpí neodolatelnou chutí na čerstvé lidské maso. O jejím „novém stavu“ se brzy dozvídá manžel. Ten ji ale jako správný gentleman nenechá ve štychu. Svou ženu podporuje prakticky ve všem, shání jí „jídlo“, a navíc pomáhá její zvláštní chování a choutky utajit před ostatními.

Jenže ono to opravdu není moc snadné, zvlášť když je jejich soused zvídavý policajt. Manželé se dostávají z jedné svízelné situace do druhé. Ústřední dvojice se ze všeho snaží vybruslit s humorem, který je osvěžující a rozhodně netradiční.

Málokdy se stane, že si seriál udrží téměř stejnou kvalitu po vícero sérií, není zbytečně nastavovaný a je brzy uzavřený. Santa Clarita Diet má tři řady a ani jedné nedochází dech. Dokonce se dá říci, že tvůrci nevystříleli všechny patrony, a seriál mohl ještě pár díly překvapit.

Drew Barrymore (E. T. mimozemšťan, Charlieho andílci, Vřískot), které to nesmírně sluší, je coby zombice – průserářka dokonale roztomilá. Timothy Olyphant (Vřískot 2) v roli jejího manžela jí zdatně sekunduje. Zábavné jsou i obě děti, jejichž představitelé Liv Hewson a Skyler Gysondo odvádějí skvělé herecké výkony, takže chemie mezi rodinnými příslušníky funguje na výbornou.

Pořád se něco děje a divák prakticky nemá šanci se nudit. Rozhodně ale nejde o podívanou pro slabé povahy. O hororové prvky totiž není nouze – krev a vnitřnosti létají vzduchem, jedním z hrdinů je zahnívající mluvící hlava a hlavně… zombice Sheila nepatří právě k nejuhlazenějším strávníkům.

A zajímavosti? V seriálu se v hodně nečekané roli mihne Nathan Fillion z oblíbeného seriálu Firefly, scenárista a producent Victor Fresco se zase kdysi scenáristicky podílel na rodinném seriálu Alf.

Santa Clarita Diet rozhodně stojí za shlédnutí, ať už kvůli nápadu, inteligentnímu humoru či sladké Drew Barrymore.

Stanice: Netflix
Země původu: USA
Premiéra: 3. 2. 2017
Počet epizod: 3 řady / 30 epizod
Hrají: Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson, Skyler Gysondo ad.
Scénář: Victor Fresco