Samantha Shannonová: Převorství u pomerančovníku

Svět je nesmiřitelně rozdělený. Království nemá dědičku. A dávný nepřítel se probouzí.
Nakladatelství Host vypustilo do světa nový fantasy román Samanthy Shannonové Převorství u pomerančovníku.

 

ANOTACE:
Říši Inysu už přes tisíc let vládne berethnetská dynastie. Královna Sabran musí počít dědičku, aby svou zemi zachránila před zničením. Stále však není provdaná a ke dveřím její ložnice se plíží hrdlořezové.

Ead Duryanová je u dvora jednou z mála cizinek. Vypracovala se na pozici dvorní dámy, ve skutečnosti však zůstává věrná utajenému společenství Rudých panen. Nespouští oči z královny Sabran a pomocí nedovolených kouzel ji tajně ochraňuje.

Na opačné straně temného moře se dívka Tané celý život cvičí v bojovém umění, aby se mohla stát dračí jezdkyní. Okolnosti ji však doženou k rozhodnutí, které ohrozí celou její budoucnost.

Západ a Východ tvrdošíjně odmítají spolupracovat, avšak síly zla procitají z tisíciletého spánku…

 

O AUTORCE:
Samantha Shannonová (nar. 1991) pochází ze západního Londýna. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na St. Anne’s College na Oxfordské univerzitě. Psát začala už v patnácti letech. V roce 2013 vydala román Kostičas (česky 2014), první díl z plánované sedmidílné série. Kniha figurovala na seznamu bestsellerů v žebříčcích novin The New York Times, The Sunday Times a The Asian Age; Daily Mail, Stylist a The Huffington Post ji zvolily knihou roku a knihkupectví Amazon ji zařadilo mezi nejúspěšnější tituly roku. Po druhém dílu Vidořád (2015, česky 2015) vyšlo v roce 2017 očekávané pokračování A zrodí se píseň. V roce 2019 vydala samostatný fantasy román Převorství u pomerančovníku.

 

INFO O KNIZE:
Vydá: Host, květen 2020
Překlad: Lenka Kapsová
Vazba: vázaná
Počet stran: 848
Cena: 499 Kč (v e-shopu Hostu za 399 Kč)