Soutěž o knihu Předurčený – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o první díl urban fantasy série Alex Verus – Předurčený z nakladatelství Fantom Print. Soutěž předevčírem skončila. Jak zní správné odpovědi a ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Alex Verus je nadaný věštec, který si v minulosti prošel peklem a dnes se od zbytku londýnských mágů raději drží co nejdál. Jenže když se jeho nejlepší kamarádka Luna zaplete do problémů, Alex ji nedokáže nechat na holičkách.

Po období relativního klidu tak najednou pro Alexe nastávají nebezpečné časy. Jeho služby vyžadují hned dvě strany, které po něm obě chtějí, aby jim pomohl odemknout záhadnou a mocnou relikvii. Ani jednu stranu přitom příliš nezajímá, jak důrazné prostředky budou muset použít, aby Alexe ke spolupráci donutily.

Alex má naštěstí sám po ruce pár spojenců, o které se může opřít. Bude totiž potřebovat každou pomocnou ruku, jestli má mít naději přežít. Ani v nejtěžších okamžicích však neztrácí svůj osobitý náhled na svět a schopnost žertovat. Benedict Jacka nabízí akční a humornou urban fantasy z Londýna, jak ho většina lidí nezná. A věřte, že do poklidného má toto město daleko.

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo knihu Předurčený přeložil do češtiny?
2) Pod jakým českým názvem vyjde druhý díl série Alex Verus?
3) Kolik dílů celkem má zatím série Alex Verus?

 

Správné odpovědi:
1) Kateřina Niklová
2) Prokletý
3) 10

 

Do soutěže přišlo celkem 24 odpovědí, z toho jen 5 správných.

Vylosován byl: J. Honzík z Heřmanova Městce.

Blahopřejeme.