Křest komiksového titulu Metal: Temné noci se skupinou Arakain

Fanoušci netopýrů, rychlých aut a nevypočitatelných superpadouchů jistě vědí, že v roce 2019 slaví Batman své 80. narozeniny. Temný rytíř z komiksového světa DC si i právě proto zasloužil od komiksového Nakladatelství CREW speciální dárek, a sice trilogii Metal: Temné noci.

 

První titul ze série Metal: Temné noci odhaluje temný prostor za naším vesmírem, ve kterém se skrývají noční můry. V druhém díle se pořádně představuje sedm temných Batmanů, kteří sice oplývají schopnostmi všech slavných hrdinů, ale rozhodně nekopou za tým těch kladných. A ve třetí knize přijde finále, poslední pokus zachránit náš svět, než bude nadobro vtažený do temnoty.

Protože jde o významnou sérii a významné výročí, rozhodlo se Nakladatelství CREW pokřtít první díl této temné, metalové trilogie v den jeho vydání, a to 15. 10. 2019 v 17:00 hodin. Patronátu nad touto sérií se chopí uznávaná metalová skupina Arakain. Spojení Metalu s metalem byla jasná volba! Vždyť i samotný kreslíř této série, Greg Capullo, je vášnivý fanoušek tohoto hudebního žánru. Křest proběhne v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí. Účast na křtu přislíbila i zpěvačka Lucie Bílá, která má na CD ARAKAIN Jekyll & Hyde duet s frontmanem kapely Honzou Toužimským.

„Série Metal ukazuje Batmana tak jak ho neznáme. Temného, zvráceného a nebezpečného. Už proto si zaslouží zvýšenou pozornost komiksových fanoušků, kteří tento paralelní svět a jeho neskutečnou kresbu jistě ocení,“ říká Michaela Pexová, specialistka komunikace Nakladatelství CREW.

Kromě slavnostního křtu se také můžete těšit na autogramiádu skupiny Arakain, která se chystá vzít komiks Metal: Temné noci na turné ke své nové desce Jekyll&Hyde. To začne svou cestu po sedmi českých městech již 18. října v Plzni a vyvrcholí na tradičním místě v Polné u Jihlavy. Sedm zastávek metalové stálice, sedm inkarnací Batmana v nové trilogii Metal. Náhoda? Nemyslíme si!

Pro tuto příležitost vytvořil originální podpisový plakát skvělý kreslíř Jonáš Ledecký. Propojil téma metalu s temným přízrakem Batmana a samotnou skupinou Arakain. Návštěvníci si tak mohou odnést památku na tento jedinečný křest, kde spojí síly metalová hudba s komiksem!

„Jsme rádi, že tuto sérii vydáme ještě do konce roku 2019. První díl pokřtíme 15. 10., v 17:00 v Luxoru na Václavském náměstí, na druhý díl si fanoušci počkají pouhý měsíc a v prosinci si k Vánocům nadělíme třetí, finální díl,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW. „V Brazílii tento titul zaštítila metalová skupina Sepultura, proto jsme nadmíru štastní, že se patronátu nad českým vydáním chopila stálice českého metalu – skupina Arakain,“ dodává Litoš.

Křtem to ale nekončí! Komiks a originální plakáty si fanoušci mohou vychutnat jak na turné skupiny Arakain, tak při doprovodných soutěžích, které budou probíhat až do konce roku 2019. Komiks můžete zakoupit na www.obchod.crew.cz a u dobrých knihkupců.

 

INFO O KOMIKSU:
Metal: Temné noci, 1.díl
Autoři: Scott Snyder, Greg Capullo
Vydá: Nakladatelství CREW s.r.o.
Vazba: pevná s přebalem
Rozměr: 168×258
Počet stran: 236
Vychází 15. 10. 2019
Cena: 749 Kč

 

INFO O ALBU:
Arakain – Jekyll & Hyde
Label: 2P Production
Formát: CD
Styl: heavy metal
Vyšlo: 16. 5. 2019
Cena: 299 Kč