Soutěž o Mořskou pannu – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o novinku z nakladatelství Jota, fantastický román Mořská panna. Jak soutěž dopadla a ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Odejít z muzea nevšedních exponátů P. T. Barnuma bude těžší než opustit moře.

Byla jednou jedna mořská panna, která se jmenovala Amelia. Toužila poznat svět lidí, pochopit jejich duše a srdce, a tak se rozhodla, že půjde žít na souš.

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval P. T. Barnum, muž, jenž toužil vydělat jmění na dechberoucích a neuvěřitelných věcech, které fascinovaly tehdejší společnost. A taková mořská panna byla víc než fascinující.

Amelia souhlasí, že se stane hlavní hvězdou Barnumových show, rozhodne se, že prozradí svou identitu a dá lidem, co chtějí. Naivně si myslí, že bude moci odejít, kdykoli bude chtít. Barnum se ale mořské panny jen tak nevzdá. Amelia poznává, že lidský svět není tak úžasný, jaký si ho vysnila, přesto ji v něm potká i láska. Zamiluje se a touží po klidném rodinném životě. Podaří se jí utéct od Barnuma, před náboženskými fanatiky, nebo bude muset otročit jako exponát v muzeu až do konce svých dnů?

Historická pohádka inspirovaná skutečnou událostí: P. T. Barnum ve své show v 19. století skutečně podvodně předváděl obecenstvu Mořskou pannu z Fidži.

 

Soutěžní otázky:
1) V kterém roce vyšla kniha Mořská panna poprvé v anglickém originále?
2) Kdo přeložil román Mořská panna do češtiny?
3) Jak se jmenuje seriál stanice Freeform o mořských pannách, které se objevily v městečku Bristol Cove?

 

Správné odpovědi:
1) 2018
2) Tereza Suchá
3) Siréna (Siren)

 

Do soutěže přišlo celkem 44 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: M. Kaňová z Horních Bojanovic.

Blahopřejeme.