Dubnová Pevnost přináší Avengers, Hru o trůny i Shannarův meč (PR)

Captain America a Jon Sníh povolávají svoje věrné na poslední zteč! Game of Thanos jde do finále a v nové Pevnosti můžete být u toho!

Tak trochu symbolicky končí AVENGERS a HRA O TRŮNY ve stejný měsíc a společně s nimi nastává západ jedné velké popkulturní éry. Profrkali jsme hned několik kapesníků a pár jich ještě určitě přidáme. Nikdo se nám proto nemůže divit, že jsme oběma fenoménům věnovali dohromady dvanáct informacemi napěchovaných stránek.

Povstávají nicméně i noví bojovníci. Třeba jako CAPTAIN MARVEL. A v českých luzích a hájích se zase urodil první tuzemský postapo seriál jménem SKVRNA. Žije to ale také ve Středozemi, odkud dorazily dvě zbrusu nové publikace TOLKIENOVI HRDINOVÉ a TOLKIENOVY BITVY.

Anebo se raději s Petrou Slovákovou vydáte do Ostravy, jak ji neznáte, za pomoci STŘÍPKŮ ČASU? Případně si raději dopřejete výlet do světa ASSASSIN’S CREED, kde zůstali POSLEDNÍ POTOMCI?

Na perfektních povídkách z hájemství sci-fi a fantasy pak přijíždějí Peter F. Hamilton, máme s ním i parádní rozhovor, a Eva Žilková.

Obdobně se však českým čtenářům představí také ARABELLA Z MARSU a s Chinou Miévillem si vychutnáme TŘI OKAMŽIKY EXPLOZE. Koho už naše planeta dráždí, namíří si to ale ještě dřív štandopéde do PRSTENCOVÉHO SVĚTA od Larryho Nivena.

Ze sekce RADÍCÍCH PROFÍKŮ na to přitom dohlédne Jirka Pavlovský a společně s ním REQUIEM: UPÍŘÍ RYTÍŘ.

A zatímco Míla Linc se rozepsal o rytířích středověku, Tomáš Bandžuch si posvítil na jednoho slavného nepohodlného novináře, co nechodil s pány na led.

Ani tím ale nekončíme. V rámci příprav na PEVNOSTCON přinášíme rozhovor s kapelou DELORAINE, po ruce je také GEEKZÓNA a spousta dalších fantastických pokroutek.

No prostě se máte na co těšit, jako vždy. Nové číslo přilétá na perutích draků a spravedlnosti, tak si ho pěkně užijte 😊 #casopispevnost

 

 

Přílohou časopisu Pevnost je fantasy román Shannarův meč od Terryho Brookse.
Zrození Shannarovské legendy! Bitva proti černému mágovi ve fantasy klasice.
Shea a Flick Ohmsfordovi si žijí klidný, obyčejný život. Náhle se však objeví legendární druid Allanon, nad krajem se vznáší stíny děsivých lebkonošů a Shea se dozvídá, že mu v žilách koluje krev dávného elfího krále a že právě on je jediný, kdo může porazit mocného Černého mága. Vyráží tedy na výpravu, na níž jej brzy doprovází mladý princ, drsný hraničář, elfové i trpaslík… a jejich cesta je zavede až do temné říše, kde se rozhodne o osudu světa.

 

Časopis Pevnost 2019/4
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost