Srpnová Pevnost s akční fantastikou, upíry i asasíny (PR)

Dopředu se zacákejte krví, v nové Pevnosti budeme hovořit o našem národním pokladu, o pulpové akční fantastice. Brak je nad zlato a stvrdí to i povídka od Francina Kotlety!!!

Upíři, démoni a kyberzrůdičky u nás dostávají nabančíno už hezkých pár let. Moc dobře to víte, protože jména jako Kulhánek, Žamboch, Kotleta a Kopřiva vám rozhodně nejsou cizí. Odkud se ale u nás populární žánr drsňáckého pupu ve fantaskních kulisách vlastně vzal? A kam směřuje? ČESKOU AKČNÍ FANTASTIKU jsme rozebrali na kvarky na šesti stranách.

A komu by to nestačilo, může si počíst enormně letní písmena o ZABIJÁCÍCH Z HLUBIN, kteří vám dopřejí možnost promyslet, jestli je pobyt na pláži skutečně to pravé ořechové.

Z filmů pak do měsíce srpna promluví MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA, ANT-MAN A WASP a JURSKÝ SVĚT 2, zatímco ve světě seriálů příjemně překvapili CLOAK AND DAGGER.

A pokud vám leze na mozek vedro jako nám, nesmíte opomenout článek o románu MRÁZ NEBO NOC, posledním dílu trilogie Sníh nebo popel. S její autorkou Sarou Raaschovou jsme ostatně připravili menší rozhovor.

A co kdybychom takhle vedle sebe postavili knižní novinky ARCANUM ODHALENÉ Brandona Sandersona a OSTRÉ KONCE Joea Abercrombieho? Nebo byste se raději seznámili s UPÍRY Z CHICAGA od Chloe Neillové?

Vřele ale doporučujeme také povídky DLOUHÁ NOC V TOKYU od Františka Kotlety a SETKÁNÍ NA PRACÁKU od Václava Vágenknechta.

A pokud ve vašich žilách koluje krev Federace, je téměř povinností zastavit se u textu STAR TREK – VESMÍRNÁ LOĎ BROKILON.

A zatímco Pavlána Kajnarová připomene, že začínající spisovatel těžký chleba má, z komiksové sekce zaútočí další krasavice známé jako LADY MECHANIKA a DRUUNA.

A mimochodem patologický antiatlet Míla Linc si tentokrát do historické sekce připravil leností překypující článek o krvavých dějinách organizovaného sportu. Stejně tak ale zavzpomínáme na JUNKTOWN i na FESTIVAL FANTAZIE, na FANTASTICKOU OSTRAVU i na OOOK JANA KANTŮRKA. Ani to ale není všechno.

Přejeme krásné listování a nezapomeňte, Pevnost vládne a vedro na to nemá žádný vliv! Užívejte léto, holoto, ať je o čem vyprávět, a posílejte nám fotky z cest! 😊 #casopispevnost

 

Přílohou srpnové Pevnosti je kniha Assassin’s Creed: Kacířství od Christie Golden.

 

Časopis Pevnost 8/2018
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost/