Červnová Pevnost je Všemi dary obdarovaná!

Nalaďte ty nejlepší válečné barvy a přestaňte se bát bohů! Nová Pevnost, Kratos a spousta beneluxusního čtiva jsou konečně tu!!!

Rozhodně nemusíte být hráči, abyste tento unikátní popkulturní fenomén milovali. Mimochodem vážně ještě nikoho nenapadlo udělat z God of War ten nejlepší seriál všech dob? A tentokrát je Kratos navíc rodičem!

Stejně tak si ale ještě vzpomeneme na nové Avengery, nového Deadpoola, a protože už je z dálky slyšet řvaní stodoloidní fauny, nakoukneme také do nového Jurského světa. A mimochodem padne zmínka o Horn of Gondor, famózní české fanovince ze světa Středozemě.

Ze seriálů přitom tvrdí muziku druhé sezóny Příběhu služebnice a Westworldu.

A protože jsme o Nesmrtelných z Meluhy psali minule, nyní se můžete těšit na exkluzivní rozhovor s jejich autorem Amishem Tripathim! A pozor, chybět nebude ani rozhovor s Andrzejem Pilipiukem, který má v tomto čísle stejně jako Lucie Lukačovičová povídku! Ostatně blíží se jeho Conan Destilátor.

Z literatury ale rozhodně stojí za pozornost také Ztracení od Henrika Fexea, zamrzlá Ledová citadela od Pavla Korněva anebo Artemis od Andyho Weira, autora skvělého Marťana. Plus směrem k citlivějším duším promluví cizinkovský Lord John a Bratrstvo čepele.

A za Profíky stále radí Pavlína Kajnarová, zatímco Míla Linc se rozhodl pod tlakem dojetí z královské svatby věnovat historii rodu Windsorů a dalším vládnoucím dynastiím.

No a jako sladká tečka naše vzpomínky na Svět knihy.

Samozřejmě toho ale v Pevnosti najdete mnohem víc. Vládne, voní novotou a takovou ji máte rádi! Vinšujeme hezké čtení

Audiokniha jako příloha: M. R. Carey – Všemi dary obdarovaná

 

Pevnost 6/2018
Cena: 69 Kč / 159 Kč s přílohou
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost/