Soutěž o Úplněk vlka – vyhodnocení

Minulý týden jste se mohli zapojit do soutěže o fantasy thriller Úplněk vlka, který vyšel koncem loňského roku. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

 

Anotace:
Vraždy, které v odlehlé pustině Adirondackého pohoří rozbouřily poklidný život místních lidí, nesou znaky čehosi nelidského. Oběti jsou zmasakrované k nepoznání, roztrhané, pokousané a ponechané na nepřístupných místech, kam mnohdy ještě lidská noha nevstoupila. Vypadá to na divokého samotářského medvěda. Jenže medvědi se v této oblasti takřka nevyskytují – a navíc by museli mít neuvěřitelnou sílu.

Historik Jeremy Logan přijíždí do místní umělecké kolonie, aby tu v klidu dopsal svou studii o středověkém kacířství. Jeho dávný přítel, který v tamních lesích slouží, ovšem ví i o Loganově druhé profesi „záhadologa“, a požádá jej, aby nezávisle na policii a správě lesní rezervace zjistil, kdo může mít tak drastické zločiny na svědomí. Z koláže zdejších pověr o nelidských stvořeních i z vědecky prokazatelných faktů dokáže Logan zprvu vyvodit jediný závěr: vrahova existence je vyloučená. Kdo – nebo co – tedy v Adirondacku zabíjí turisty?

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo knihu Úplněk vlka přeložil do češtiny?
2) U kterého českého nakladatelství kniha Úplněk vlka vyšla?
3) S kým píše Lincoln Child nejčastěji v autorské dvojici?

 

Správné odpovědi:
1) Roman Lipčík
2) BB/art
3) Douglas Preston

 

Do soutěže přišlo celkem 29 odpovědí, všechny správné.

Vylosován byl: J. Janota z Loučné nad Desnou.

Blahopřejeme.