Soutěž o Alenku v říši zombií a Za zrcadlem – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o young adult fantasy Alenka v říši zombií, a to včetně pokračování Za zrcadlem. Soutěž včera skončila. Jak zní správné odpovědi a ke komu knihy poputují?

 

Alenka v říši zombií
anotace:
Nezastaví se, dokud nepošle každou chodící mrtvolu zpátky do hrobu. Navěky. Kdyby někdo řekl Alence Bellové, že se jí v jednom úderu srdce změní život, vysmála by se mu. Aby se z jejího šťastného života stala tragédie? Ale no tak. Jenže to je přesně to, co se stalo a trvalo to přesně jeden úder srdce. Jedno mrknutí, jeden nádech, jedna sekunda… a všechno, co znala a milovala, bylo pryč. Její otec měl pravdu. Příšery existují. Aby pomstila svou rodinu, musí se naučit bojovat s nemrtvými. A aby přežila, musí začít věřit největšímu rebelovi ze všech – Coleovi Hollandovi. Ale i Cole skrývá tajemství, a jestli si Alenka nebude dávat pozor, může se ukázat, že tahle tajemství jsou nebezpečnější než samotné zombie.

 

 

Alenka v říši zombií 2 – Za zrcadlem
anotace:
Zapomeňte, co jste slyšeli o mozcích a krvi, tyhle zombie chtějí lidské duše. Tu mou bohužel dostaly. Alenka Bellová už toho ztratila hodně. Rodinu. Přátele. Domov. Myslela si, že víc už ztratit ani nemůže. Mýlila se. Po posledním útoku zombií se s ní začíná dít něco podivného. Zrcadla ožívají a ona slýchává šepot mrtvých. Ale co je na tom nejhorší? Někde v jejím nitru se vzmáhá odporná temnota, která ji nabádá ke strašným činům. Nikdy dřív nepotřebovala svého přítele Cola Hollanda tolik jako teď. Jenže on se od ní najednou odtahuje… a od všech ostatních také. Co se s ním děje, jaké je jeho tajemství? Ali bude muset dál čelit nejistotě, zombiím, ale především temnotě, která ji pomalu stravuje…

 

 

Soutěžní otázky:
1) Jak se jmenuje Alenka v anglickém originále?
2) Kolik celkem románů má série Alenka v říši zombie (v originále White Rabbit Chronicles)?
3) Kdo první dva díly přeložil do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) Alice
2) 4
3) Pavla Kubešová

 

Do soutěže přišlo celkem 27 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: L. Holčapková z Prosiměřic.

Blahopřejeme.