Soutěž o knihu Ve stínu Rudé věže – vyhodnocení

Nakladatelství Brokilon nám věnovalo do soutěže svou novinku, fantasy román Karoliny Francové Ve stínu Rudé věže. Ukázku najdete zde. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

Anotace:
V údolí mezi dvěma horskými hřebeny se ve věčném rudém přísvitu rozkládá město. Krouží nad ním draci, v parcích hřadují harpyje a v ulicích loví hydry, gryfové a bazilišci.
Na západě se na vrcholku Ještědu k nebi vypíná kdysi slavný hotel, který na východě již třináct let zastiňuje Rudá věž. Tyčí se na úpatí Jizerských hor do výšky půl kilometru, její koruna tone v mracích a její základy se noří do jediného zdroje magie na světě. Za jejími silnými zdmi určuje osud země temný mág. Zdá se, že nic nemůže narušit jeho moc a nikdo se mu nemůže postavit.
Přesto se o to chce pokusit lovec bestií a nájemný strážce Nataniel Skalický. Přijíždí do Liberce s cílem magii jednou provždy zničit a zaplétá se do boje o moc mezi temným mágem a jeho synem Janem Renerem.
Purpurová noc přichází…

 

Soutěžní otázky:
1) V nakladatelství Brokilon vyšel v roce 2016 Karolině Francové sci-fi román z edice „Evropská space opera“. Jak se kniha jmenuje?
2) Do které z antologií ze série Lehké fantazijno („Žena se …“) přispěla Karolina Francová svou povídkou „V mysli mojí vidíš stíny“?

 

Správné odpovědi:
1) Konstantynův efekt
2) Žena se lvem

 

Do soutěže přišlo celkem 35 odpovědí, velká většina správných.

Vylosován byl: D. Pilař z Brušperku

Blahopřejeme.