Stříbra a česneku není nikdy dost! Přichází Lord Baltimore!

Jednonohý veterán nemilosrdně kosí upíry v temné sérii Mikea Mignoly.
Comics Centrum přináší svým čtenářům novou komiksovou řadu Baltimore z dílny Mikea Mignoly, tvůrce Hellboye a Ú.P.V.O. První díl s názvem Baltimore 1: Morové lodě vychází v listopadu 2017.

 

Mike Mignola spolu se spisovatelem Christopherem Goldenem stvořili svět, ve kterém ukončí první světovou válku podivná morová rána. A aby toho nebylo málo, z bitevních polí navíc povstanou krvežízniví upíři.

Hlavním hrdinou komiksové série je Lord Henry Baltimore, šlechtic, jenž ve válce přišel o nohu, ale ani to nesnižuje jeho odhodlání vykonat osobní mstu. Musí se proto vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu: krvavá jatka mohou začít.

Svět Lorda Baltimora je ponurý, plný dávných tajemství a hrozeb, které číhají za každým rohem. Sice ještě přesně nevíme, jak to se statečným upírobijcem dopadne, ale dá se tušit, že zřejmě neodkráčí po boku krásné ženy do zapadajícího slunce.

Ve Spojených státech spatřil první díl komiksu světlo světa roku 2010 pod hlavičkou nakladatelství Dark Horse, a právě v těchto dnech vychází jeho poslední, osmá kniha.

Výtvarné stránky se ujal novozélandský kreslíř Ben Stenbeck, jenž v minulosti s Mignolou spolupracoval například na sériích Ú.P.V.O., Lovec čarodějnic či Humr Johnson. Barvami temný a krvavý svět dotvořil, jeden z nejlepších amerických koloristů Dave Stewart.

Knihu Baltimore 1: Morové lodě nabízí nakladatelství Comics Centrum se slevou 30 % za cenu 419 Kč.

 

O AUTORECH:
Mike Mignola (1960) je americký výtvarník a scenárista. V roce 1983 začal pracovat ve vydavatelství Marvel a později kreslil obálky pro některé sešity Batmana u nakladatelství DC. V roce 1993 vymyslel dnes už legendárního Hellboye. Do světa vymyšleného pro komiksy s Hellboyem postupně přibylo několik vedlejších větví, a to zejména Ú.P.V.O., které počtem dílů a odboček Hellboye překonalo, dále pak např. série Humr Johnson, Abe Sapien, či Lovec čarodějnic. Výtvarně se Mike Mignola podílel na filmech Blade II, Atlantis a Drakula F. Coppoly, ke kterému nakreslil i komiks. V letošním roce bylo ohlášeno, že Mike Mignola a Christopher Golden budou rovněž scénáristicky spolupracovat na připravovaném filmu Hellboy: The Blood Queen pod režijní taktovkou Neila Marshalla, v hlavní roli s Davidem Harbourem.
Christopher Golden (1967) je americký spisovatel, jenž se věnuje především žánru hororu a fantasy (Strangewood, Shadow Saga, Hellboy: The Lost Army, Hellboy: Bones of Giants) a série thrillerů pro mládež Body of Evidence. Kromě toho je autorem celé řady románů na motivy známých televizních seriálů Buffy: The Vampire Slayer či Battlestar Galactica.

 

INFO O KOMIKSU:
Název: „Baltimore 1: Morové lodě“
Autoři: Mike Mignola, Christopher Golden
Vydal: Comics Centrum, listopad 2017
Původní název: „Baltimore: The Plague Ships“
Překlad: Jan Kantůrek,
Vazba: vázaná s přebalem
Počet stran: 144 barevných
Cena: 599 Kč