Soutěž o Causu Mortis – vyhodnocení

Nakladatelství Epocha nám věnovalo do soutěže svou novinku – kriminální příběh s prvky hororu Causa Mortis. Ukázku si můžete přečíst zde. Soutěž včera skončila. Kdo tedy získá knihu?

 

Anotace:
Kriminální příběh s prvky hororu objevuje pro českou literaturu dosud neznámé prostředí.
Ústav soudního lékařství kdesi v Praze. Ponuře důstojná budova, kam už po celá dlouhá desetiletí vede poslední cesta těch, které zastihla smrt. Přirozená i nepřirozená. Oběti nehod, vražd i sebevražd. Zde se stanoví příčina smrti – Causa Mortis. A mrtvý se jen stěží může bránit, je-li pitevní zpráva falešná.
Novou přednostkou ústavu se stává MUDr. Judita Marková, která postupně přichází na to, že za formálně dokonalou fasádou ctihodné instituce funguje skrytá mafie, která zahrnuje nejen soudní lékaře, laboranty a sanitáře, ale také zkorumpované soudce, policisty a státní zástupce.
Když se dr. Marková dostane až k samotnému jádru tohoto zla, hrozí jí vážné nebezpečí, že na ni
samotnou bude čekat pitevní stůl.
Citlivé čtenáře varujeme. Vždyť co si například počít s informací, že po pitvě se mozek nevrací do hlavy, ale zašívá do břicha…

 

Soutěžní otázky:
1) V jakém příbuzenském poměru jsou autoři Marek a Jitka Hladcí?
2) Nakladatelství Epocha před pár dny vydalo antologii české fantastiky editorů Leoše Kyši a Borise Hokra. Jak se kniha jmenuje?

 

Správné odpovědi:
Správné odpovědi:
1) manželé
2) Ve stínu Říše

 

Do soutěže přišlo celkem 50 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: M. Kurletová z Ostravy.

Blahopřejeme.