Siri Pettersenová: Síla (Havraní kruhy 3)

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu.
Představ si, že jsi ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se kvůli zradě svého bratra ocitl ve vyhnanství, máš jediný úkol — zahájit začátek konce.

 

 

Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem ledového světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá se slabostí. Dívka neohroženě přijímá svůj osud v naději, že zachrání svého přítele Rimeho a udrží Ymslandu v bezpečí. Žízeň mrtvorozených po Síle je však neuhasitelná a válce se již nelze vyhnout. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?

 

OHLASY:

Díky Siri Pettersenové a její trilogii Havraní kruhy má Norsko královnu, která vytáhla žánr fantasy z nerdovského podkroví na světlo knihkupeckých polic, a to i v kategorii knih pro dospělé. […] Hirka se u norských čtenářů — a možná i mezinárodně — zapsala mezi nezapomenutelné literární hrdinky.
– Dagbladet

Ódinovo dítě je důkazem, že sever nabízí víc než jen dobrou detektivku a že skvělá fantasy se nerodí jen v angloamerickém světě.
– Olga Zbranek Biernátová, blog.nofreeusernames.cz

Série Havraní kruhy je fantastická. Syrová, napínavá, nespravedlivá, překvapivá a tak zábavná!
– barnebokkritikk.no

 

O AUTORCE:
Siri Pettersenová (nar. 1971) je norská spisovatelka, autorka komiksů a ilustrátorka původem z Trondheimu. Za první díl trilogie Havraní kruhy, Ódinovo dítě (2013; česky Host 2016), obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a celá trilogie na Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii udělování tohoto ocenění). Po druhém dílu Plíseň (2014; česky Host 2017) vychází poslední část série Síla (2015), která se dočkala řady ocenění, včetně prestižní Ceny jižního Norska za literaturu. Trilogie Havraní kruhy bude zfilmována.

 

INFO O KNIZE:
Vydá: Host, říjen 2017
Překlad: Jitka Jidřišková
Vazba: vázaná
Počet stran: 564
Cena: 369 Kč