Nové knihy v angličtině za květen 2017

V květnu se na zahraničním knižním trhu urodilo na padesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky psané v angličtině. S Axií přinášíme výběr deseti z nich a nechybí přehled novinek ze sérií vydávaných v češtině.

 

Ilona Andrews: White Hot

Druhý díl paranormální romantické série.
Nevada Baylorová má jedinečné nadání – , kdy lidé lžou – a uvědomuje si, že magie, spolu s obyčejnou tvrdou prací, je to jediné, co drží její rodinnou detektivní agenturu nad vodou. Jenže nejnovější případ ji donutí postavit se temné moci, jež už jednou málem zničila celý Houston. A Nevada tak znovu musí spojit síly s Connorem Roganem.
Rogan je miliardář, Prime – nejmocnější uživatel magie – a navzdory Nevadině „nadání“ je naprosto nepředvídatelný. Jejich vzájemné jiskření však popřít nemohou. Nyní, kdy je v sázce vše, co mají po osobní i profesní stránce, a čelí nepředstavitelně mocným nepřátelům, Rogan a Nevada zjistí, že nic nepálí tolik jako led…

Vyšlo: 30. 5.; GR

 

 

 

Keri Arthur: Blood Kissed

První díl urban fantasy série.

Ve světě, kde se magie a věda střetávají a všechny vlády světa jsou zvyklé na pomoc čarodějnic, se Lizzie Graceová liší. Narodila se sice do jedné z nejmocnějších šlechtických rodin, nechce však mít nic společného ani se svým původem, ani s magií.

Jenže když si s kamarádkou Belle otevře kavárnu ve vlkodlačí rezervaci Faelan, brzy se zaplete do lovu na upíra, jenž chystá rozpoutat krvavý chaos. Lov se brzy stane osobní a Lizzie bude potřebovat veškeré své schopnosti, aby se k ní nedostali první vlkodlaci, kteří čarodějnice nenávidí.

Vyšlo: 9. 5.; GR

 

 

Robyn Bennis: The Guns Above

První díl steampunk série Signal Airship.
Garnia neustále válčí a pomocný poručík Josette Duprová si ani nedokáže vzpomenout, že by tomu kdy bylo jinak. Elitní jednotka bojových vzducholodí patří k chloubám její země, ale ženy zde mají dovoleno sloužit pouze jako pomocný personál. Josette se však podaří uprostřed válečné akce zachránit jednu ze vzducholodí a je odměněna povýšením na kapitána. O místo stojí, ale politické machinace jí situaci právě neulehčují. Musí se navíc potýkat i s posádkou, která dává Josette najevo pochybnosti o její kompetenci. A ještě je tu lord Bernat, hazardní hráč a svůdník, který byl k ní na palubu přidělen, aby sledoval každý její pohyb. Když nepřátelé podniknou překvapivý výpad, musí Josette zkusit srovnat všechny do jedné linie a přežít dost dlouho na to, aby velení o svých schopnostech jednou provždy přesvědčila.

Vyšlo: 7. 5.; GR

 

 

Sebastien de Castell: Spellslinger

Zbývá několik posledních okamžiků, než se Kellen utká v turnaji mágů, první ze čtyř zkoušek, po nichž se z něj stane kouzelník. Jenže má jeden problém: jeho magická moc zmizela. S blížícími se šestnáctými narozeninami se Kellen uchýlí k podvodu, aby si zachoval tvář. Jenže když do města dorazí jistý mocná cizinka, ukáže Kellenovi jinou cestu. Cestu záhadné cestovatelky s třemi balíčky karet. Je jiná, nepředvídatelná, ale možná je jedinou Kellenovou nadějí…

Vyšlo: 4. 5.; GR

 

 

Crystal Cestari: The Best Kind of Magic

První díl YA série Windy City Magic.
Amber Sandová není typická čarodějka. Wiccanský gen rodiny jí jaksi přeskočil, ale stejně má jeden docela zvláštní magický talent – umí vidět pravou lásku. Stačí, aby se někomu podívala na několik sekund do očí a dokáže odhalit jeho spřízněnou duši. Amber pracuje v matčině magickém obchodě v centru Chicaga a je přesvědčená o tom, že už viděla všechny možná šťastné konce – tedy kromě toho svého. Proto, když Charlie Blitzman, syn starosty a nejkrásnější kluk na škole za Amber přijde s prosbou o pomoc při hledání otcovy ztracené přítelkyně, je zničená, jelikož cítí, že se do něj začíná zamilovávat. A to je problém, protože Amber sice nedokáže poznat svého vyvoleného, perfektní partnerku pro Charlieho ale vidí a není to ona sama. Neměla by se však přeci jen pustit do boje a zkusit Charlieho získat?

Vyšlo: 16. 5.; GR

 

Sarah Gailey: River of Teeth

První díl série River of Teeth.
Na počátku 20. století vytvořila vláda Spojených států plán na dovoz skupiny hrochů a jejich vysazení do bažin v Lousianě. Měli se zde množit a postupně sloužit jako alternativní zdroj masa v případě rapidního nárůstu populace USA. To všechno je pravda. Plán se nikdy nedočkal uskutečnění, ale co kdyby… Co kdyby se všechno podařilo a v mokřinách skutečně žili hroši, kteří jsou jinak proslulí svou zuřivostí, rychlostí a masivními čelistmi, které dokáží hravě překousnout dospělého člověka? A co kdyby se jejich populace vymkla kontrole a celé území jimi bylo brzy zamořeno? Vítejte v alternativní verzi Ameriky kolem roku 1890, kam se sjíždějí honáci a lovci z celého světa, aby zkusili štěstí při lovu neobvyklé kořisti. Tohle je příběh Winslowa Houndstootha a jeho party. Příběh o jejich nadějích a jeho pomstě.

Vyšlo: 23. 5.; GR

 

 

Sherrilyn Kenyon: Deadmen Walking

První díl pirátské fantasy série zasazené do světa Temných lovců.

K ulovení čarodějnice je třeba zla. Devyl Bane – starodávný temný vojevůdce se vrátil do lidského světa jako nejslavnější pirát, který kdy žil. Muž mnoha tajemství Bane uzavře pakt s Thornem – nesmrtelným pověřeným stráží u bran, za nimiž se ukrývají ty nejstrašnější stvůry, které kdy starodávní bohové vytvořili. A tyto brány začínají otřásat. Bane tak shromáždí posádku. Spolu jsou poslední nadějí lidstva na udržení bran a navrácení prokletých do pekel.

Jenže nic není tak jednoduché a Baneův největší problém bude nejspíš loď, na níž sám pluje. Mořská čarodějka není jen plavidlo, je to také žena narozená těm, s nimiž Bane po staletí bojoval. A sestrou jeho hlavního cíle. Mořská čarodějka Marcelina se musí rozhodnout. Buď zůstane oddaná své prohnilé sestře a bude přihlížet, jak lidstvo zaniká, nebo vloží svou důvěru do rukou nepříteli, jenž ji už jednou zradil. Doufejme, že ji Bane dokáže přesvědčit.

Vyšlo: 9. 5.; GR

 

 

 

Juliet Lyons: Dating The Undead

Paranormální romantická série ve stylu Bridget Jones, jen s upíry.

Když na silvestra Silver Harrisová políbí sexy irského upíra Logana Byrnea, ví, že jí lidští muži nic podobného nabídnout nedokážou. Je přesvědčena, že Logana už nikdy neuvidí, a tak se zaregistruje na populární upíří seznamku.

Silver ale netuší, že ta stránka je nebezpečnější, než si kdy dovedla představit, a brzy jí přeroste přes hlavu. Logan se však brzy objeví a opět to mezi nimi zajiskří. Pokud spolu ale chtějí zůstat, nejdřív musí uniknout démonům.

Vyšlo: 2. 5.; GR

 

 

Chelsea Mueller: Borrowed Souls

První díl urban fantasy série Soul Charmer.
Callie Delgadová staví rodinu na první místo a naneštěstí její bratr to moc dobře ví. Obětovala mu hodně, jenže nyní je v problémech zase až po uši a Callie už jeho dluhy nedokáže dál splácet. Dostává proto na výběr, buď pro mafii odvede špinavou práci, nebo dostane nazpět bratra po malých kousíčcích. K tomu, aby ho zachránila si však Callie potřebuje vypůjčit duši. A pronájem duší je v Gem City velkým byznysem. Ti, co se chystají provést něco zlého, si jednoduše za tu správnou cenu půjčí duši někoho jiného a hřeší bez následků. Callie ale peníze nemá, a proto musí přijmout nabídku zaklínače duší, který jí dá co chce za malou protislužbu. Callie se tak rázem ocitá v nebezpečném světě magie, kde musí pečlivě promýšlet každý krok. Ztratit bratra nepřichází v úvahu, ale přijít o duši? Možnost tu vždycky je.

Vyšlo: 2. 5.; GR

 

Sharon Pape: Magick & Mayhem

První díl urban fantasy série An Abracadabra Mystery.
Kailyn Wildeová se za dvacet a něco let svého života naučila přijmout jeho nepředvídatelnost. Konec konců patří k potomkům jedné z nejmagičtějších rodin v městečku New Camel a nečekaným událostí zažila už víc než dost. Na co se však nedokázala připravit je skutečnost, že zdědí rodinný obchod Abracadabra tak brzy. A ošklivá překvapení tím nekončí, protože v momentě, kdy se vydá vyřídit pozůstalost k právníkovi, narazí na mrtvolu manžela své nejlepší kamarádky Elise. Vyšetřující policista hodlá hodit vraždu právě na Elise, a Kailyn se proto rozhodne vyřešit celý případ na vlastní pěst. To všechno zatímco musí vést obchod a praktikuje magii. Začíná toho mít pomalu nad hlavu, ale naštěstí se vždy může spolehnout na pomoc své věrné černé kočky Sashkaty a bláznivé tetičky Tilly.

Vyšlo: 2. 5.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • M.R. Carey: The Boy on the Bridge (The Girl With All The Gifts #2) … vydává Host
  • Robert Jackson Bennett: City of Miracles (The Divine Cities #3) … vydává Host
  • Sarah J. Maas: A Court of Wings and Ruin (A Court of Thorns and Roses #3) … vydává CooBoo
  • Cassandra Clare: Lord of Shadows (The Dark Artifices #2) … vydává Slovart