Ples upírů – muzikál

Od 10. února se v pražské GOJA Music Hall bude hrát světový muzikálový hit Ples upírů autorské dvojice Michael Kunze a Jim Steinman podle stejnojmenné filmové předlohy režiséra a scenáristy Romana Polanského.

 

Slavnostní premiéra: 12. února 2017

 

OBSAH DĚJE:
Mladý vědec Alfréd doprovází jako asistent na vědecké výpravě po Transylvánii podivínského profesora Abronsia. Jde o neposedného staříka, který si vytkl za svůj životní cíl dokázat existenci upírů a poté od nich lidstvo osvobodit. Při putování k zámku upířího knížete von Krolocka zabloudí oba ve vánici. Napůl zmrzlí dorazí k prapodivné vesnici a z posledních sil se dotrmácejí k tamní hospodě.
Místní sedláci a dřevorubci pějí oslavnou píseň na česnek. To podivínského Abronsia utvrdí v tom, že jsou svému cíli na dosah. Obyvatelé vesnice však popírají, že by v okolí nějaký zámek, natož jako sídlo upírů, vůbec existoval.
Hned vedle hostinského pokoje, do kterého židovský šenkýř Chagal vede svoje nové hosty, se nachází koupelna, v níž se čvachtá Sára, krásná dcera hostinského. Alfréd se do ní na první pohled zamiluje. I on se stane středem pozornosti Sáry, neboť je zcela jiný, než všichni ti vesničtí burani kolem.
Tak jako všichni otcové hezkých dcer má i Chagal obavy o Sářinu nevinnost. Preventivně tedy dveře z koupelny do jejího pokoje zatluče prkny. Zatímco Sára a Alfréd o sobě navzájem sní, Chagal se plíží setmělým domem k pokojíku děvečky Magdy, s níž udržuje poměr. Chagalova razantní žena zpozoruje, že se její muž vytratil z manželského lože. Ozbrojí se štanglí salámu a jde jej hledat. Nedopatřením však touto „zbraní“ srazí k zemi profesora Abronsia.
Když konečně všichni usnou, padne na hostinský dům stín. Hrabě von Krolock dává na vědomí, že jeho oko libě spočinulo na Sáře. (celý obsah najdete na webu Ples upírů)

 

OBSAZENÍ:
Hrabě Von KROLOCK: Marian VOJTKO, Bohuš MATUŠ
SARAH: Natalie GROSSOVÁ, Michaela GEMROTOVÁ, Veronika STÝBLOVÁ – und.
ALFRED: Michal BRAGAGNOLO, Lukáš RANDÁK, Jakub HÜBNER – und.
prof. ABRONSIUS: Pavel VÍTEK, Petr MATUSZEK, Jan URBAN
HERBERT: Tomáš VANĚK, Laco HUDEC-ŠUBRT
MAGDA: Michaela NOSKOVÁ, Elis OCHMANOVÁ
CHAGAL: Jiří ZONYGA, Bronislav KOTIŠ
REBECCA: Magda MALÁ, Renáta PODLIPSKÁ
KOUKOL: Jindřich NOVÁČEK, Tomáš KOBR
a další.

Rezervace vstupenek zde.

Více informací najdete na webu plesupiru.cz
nebo na FB stránce Ples upírů muzikál.